Техобслуговування газових мереж у багатоквартирному будинку: що важливо знати споживачам Дніпропетровщини
Дніпропетровська філія «Газмережі» продовжує інформувати клієнтів щодо важливості виконання технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирних будинках та гуртожитках. А також відповідає на актуальні запитання від споживачів регіону щодо даної теми.
У чому полягає технічне обслуговування мереж та які роботи виконуються?
У першу чергу технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж у багатоквартирному будинку допомагає виявити можливі витоки газу (які можуть бути непомітними для споживачів), запобігти аварійним ситуаціям та зекономити кошти клієнтів Дніпропетровської філії «Газмережі». Адже налагодити систему після аварії значно дорожче, ніж вчасно провести профілактику. Під час ТО фахівці виконують:
- планове випробування систем на щільність;
- технічне обслуговування систем газопостачання, запірних пристроїв, газовикористовуючого обладнання, призначеного виключно для опалення місць загального користування;
- перевірку на герметичність з’єднань газопроводів і газового обладнання;
- усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.
Де переглянути вартість виконання ТО у вашому будинку?
Клієнти Дніпропетровської філії «Газмережі» можуть переглянути кошторис на офіційному сайті компанії https://dnp.grmu.com.ua/ у розділі «Технічне обслуговування ВБСГ».
З якою періодичністю будуть надходити рахунки на оплату?
Рахунки надаються Оператором ГРМ, тобто Дніпропетровською філією «Газмережі». Оплата за послугу буде нараховуватись один раз на 3 або 5 років, у тому місяці, у якому проводитиметься ТО. Періодичність виконання робіт залежить від того, як давно мережі були побудовані та терміну експлуатації.Якщо газові мережі багатоквартирного будинку використовуються менше 25 років, їх потрібно обслуговувати один раз на 5 років. Якщо більше 25 років – раз на 3 роки.
Як буде здійснюватися оплата?
Спосіб оплати визначено в договорі. Є такі варіанти:
- єдиний платіж управителем від імені усіх співвласників і за їх рахунок;
- окремий рахунок від кожного мешканця;
Який варіант за конкретною адресою, мешканці будинку можуть дізнатися у балансоутримувача.