Витрати на сплату зарплат у держсекторі скорочено на 10%, - голова НАДС про те, за рахунок чого нині забезпечується фінансування пріоритетних напрямків
У березні було здійснено перший секвестр бюджету. 107 млрд грн спрямували на фінансування пріоритетних потреб під час війни, зокрема, підтримку армії. Додатково на початку квітня було скорочення ще на 73 млрд гривень. Основні скорочення йдуть за загальнодержавними витратами, зокрема, на утримання державного апарату. Про це в ефірі Національного телемарафону єдиних новин #UAразом розказала голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина, передає прес-служба відомства.
Зокрема, Голова НАДС наголосила: «Скорочення видатків на державний апарат – не є нашою надметою. Так, держава мусить заощаджувати і ми робимо це. Але важливіше – посилити дієвість держапарату, забезпечити людей якісними послугами і виконати усі соціальні зобов’язання».
За її словами, наразі держава виконує функції скрізь, де це можливо. Водночас, як зазначила Наталія Алюшина, всі мають розуміти: утримання армії, медицини, соціальної сфери, інших захищених статей бюджету вимагає значного фінансового ресурсу. Аби його забезпечити й відбуваються скорочення загальнодержавних витрат, зокрема, на утримання державного апарату. Це ті кошти, які були передбачені головним розпорядникам коштів по всій країні – Кабінету Міністрів, Офісу Президента, Верховній Раді, всім міністерствам, а також державним органам на регіональному рівні.
В тому числі, на 10% скорочено витрати на сплату заробітних плат у державному секторі.
«Мусимо визнати, що оптимізація державних витрат в умовах війни це – виправданий крок, але це і болюче рішення. І далі теж буде непросто. Доведеться затягати паски. Війна вимагає від влади непопулярних, але відповідальних рішень. Саме тому у багатьох відомствах скорочують вакансії. Чимало службовців перебувають у режимі простою, суттєво скорочується так звана варіативна частина. Ідеться про премії, надбавки і стимулюючі виплати. Сьогодні наша мета – перемога. Далі – повернемося до реформи із запровадження європейської системи оплати праці державних службовців», - зазначила Голова НАДС.