38-мі роковини Чорнобильської трагедії: на Дніпропетровщині вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів

На Дніпропетровщині вшанували пам’ять жертв найбільшої техногенної катастрофи XX століття. Подякували за подвиг ліквідаторам, що боролися з невидимим ворогом. У 38-мі роковини Чорнобильської аварії на згадку про них поклали квіти до меморіалу «Дзвін пам’яті». Зібралися представники ОВА, правоохоронці, надзвичайники, чорнобильці.

«Вклоняємося подвигу ліквідаторів, які врятували у 1986-му. І тим, хто захистив від повторення трагедії у 2022-му. Оборонці України та працівники станції вберегли світ вдруге – вже під час повномасштабного вторгнення», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Андрій Кульбач.

В регіоні проживає понад 10 тисяч ліквідаторів тієї страшної аварії. Один з них – 68-річний Володимир. Чоловіку довелося побувати біля реактора в перші місяці після катастрофи. Зізнається, здоров’я похитнулося. Отримав велику дозу опромінення. Пережив п’ять зупинок серця.

«Це був страшний час, який підкосив мене. А багатьом людям довелося покласти своє життя в Чорнобилі, Прип’яті. Там була неймовірно сильна радіація», – згадує пан Володимир.

До пам’ятного дня в ОВА відбувся круглий стіл «Чорнобиль не має минулого часу». Обговорили питання, які виникають у ліквідаторів та постраждалих через ту катастрофу. Основна тема – медичне обслуговування.

«Поспілкувалися з обласною владою. Поділилися тим, що нас турбує. Вони завжди намагаються зробити все, що в їхніх силах. Тому я думаю, що і ця зустріч дасть свої плоди й нас почують», – сказав голова ради «Союз Чорнобиль Україна» м. Дніпро Олександр Субота.

До 38-х роковин презентували й виставку дитячих малюнків. Авторів найкращих робіт відзначили грамотами та подарунками.