44 переселенці працевлаштували до обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
З початку повномасштабної війни обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф взяв на роботу 44 переселенці: 3 лікарі, 34 особи середнього медичного персоналу, 3 водії, 2 молодші медичні сестри, медична сестра та економіст. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Дніпровської міської ради.
«На сьогодні ми стали другою домівкою для багатьох переселенців з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Ми віримо і сподіваємось, що із закінченням війни вони зможуть повернутись до своїх домівок, але сьогодні вони пліч-о-пліч разом з нами рятують життя цивільного населення і наших поранених бійців. Тим паче наші медики працюють не тільки на території Дніпропетровщини, а й допомагають сусіднім областям: Донецькій, Харківській та Херсонській», – зазначив директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.
Щодо роботи швидкої медичної допомоги Дніпропетровщини, то з початку війни кількість викликів зменшилась у 2,5 рази. Загалом це інсульти, інфаркти та ДТП. Та за словами Радія Шевченка, є окрема категорія, яка заслуговує уваги, – виклики у стані алкогольного сп’яніння.
«Близько 9 % пацієнтів на момент виклику перебувають напідпитку, а це десь 700 осіб. Третині з цієї кількості встановлюють діагноз «гостре отруєння алкоголем». Лише за травень 2022 року маємо 2 697 викликів до осіб, які були в стані алкогольного сп’яніння. З них майже 53 % госпіталізації не потребують, а ще 3,3 % відмовляються від медогляду і такий виклик нам доводиться фіксувати як безрезультатний», – зазначив Радій Шевченко.
Він також додав: «Найстрашніше, що близько 2 % з цих викликів – діти віком від 12 до 18 років, половина з яких з гострим отруєнням алкоголем. Також додам, що за травень 2022 року у нас 5 пацієнтів з діагнозом «гостре отруєння алкоголем» перебували у комі, один з них помер у присутності бригади наших медиків».