Альтернативна енергетика: у Дніпровському центрі професійно-технічної освіти готуватимуть фахівців затребуваної професії
Від 1 вересня у Дніпровському центру професійно-технічної освіти розпочнеться навчання за новою професією — «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлюваної енергетики». Навчання проходитиме на базі створеного сучасного навчально-практичного центру «Відновлювана енергетика». Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.
«Це дійсно цілком нова спеціальність для нас. На базі нового центру готуватимемо фахівців для цієї галузі. Країна нарешті розуміє, що потрібно ставати незалежними і самостійними, зокрема й щодо розвитку відновлювальної енергетики. Йдеться про сонячну енергію, а також повітря, воду. І ми не стоїмо на місці у цьому питанні. Доклали усіх зусиль, щоб готувати фахівців згаданої професії. Навчально-практичний центр укомплектований сучасним різноманітним обладнанням. Після навчання наші спеціалісти зможуть працювати з великим спектром інструментів, обладнанням, якісно й безпечно його встановлювати. Навчання триватиме 10 місяців. Загалом такі спеціалісті вже є затребувані, а після закінчення війни ця професія вийде абсолютно на новий рівень», — підкреслив старший майстер Дніпровського центру професійно-технічної освіти Сергій Зуєнко.
Він також додав: «Розвиток альтернативної енергетики нині набуває популярності і у житловому секторі: приватних домоволодіннях, багатоповерхівках, зокрема й ОСББ тощо».
Зі свого боку, головна спеціалістка управління нормативно-правової роботи департаменту правового забезпечення міської ради Дар’я Бугайова розповіла про процедуру встановлення сонячних станцій: «Коли споживач хоче у своєму приватному домоволодінні встановити сонячну станцію та оформити зелений тариф, йому необхідно пройти певні етапи. Основна умова — щоб на земельну ділянку або будівлю, на якій розташовуватиметься станція, були належним чином оформлені правовстановлювальні документи. Зокрема, будівля має бути введена в експлуатацію та підключена до електромережі, тобто у споживача має бути договір про надання електричної енергії. Наступний крок – підвищення потужності домашньої електромережі, яка має співпадати зі встановленою електростанцією. Для цього необхідно звернутися до оператора розподілу електричних систем. Наразі законодавство України не обмежує споживачів щодо місця встановлення станції, тобто це може як земельна ділянка, так і будівля, багатоквартирний будинок. Також необхідно отримати паспорт точки розподілу електричної енергії. Маючи його, можна розпочинати монтаж станції та вводити її в експлуатацію».