Антибіотики за рецептом та оплата лікарням за послуги: зміни до програми медичних гарантій

Від серпня 2022 року пацієнти почнуть отримувати електронні рецепти для придбання антибіотиків власним коштом. Це перший етап програми. За словами директорки Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталії Будяк, це також перший крок у розвʼязанні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів, повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.

Антибіотики за рецептом та оплата лікарням за послуги: зміни до програми медичних гарантій

«Нововведення діятиме в рамках перехідного періоду в медичних закладах, які працюють з електронною системою. Якщо медзаклад не підключений до електронної системи, то він може виписувати паперовий рецепт. Електронний можна отримати у будь-якого лікаря незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, проте необхідною умовою є реєстрація в електронній системі охорони здоровʼя. Кожен пацієнт може це зробити або уклавши декларацію, або зареєструвавшись у системі у будь-якого лікаря», — зазначила Наталія Будяк.

Крім цього, НСЗУ знову платитиме лікарням за фактично надані послуги на основі електронних даних. Останні зміни в постанову № 1440,  які були затверджені Кабміном, стосуються програми реалізації медичних гарантій і повертають оплату медичним закладам, які уклали договір з НСЗУ за фактично надані послуги та пролікованих пацієнтів. 

«По-перше, знову стає обов’язковим подання звітів про медичні послуги та застосовується оплата на основі цих звітів, сформованих в електронній системі  охорони здоров’я. Винятком є ті медичні заклади, які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації. Через місяць після того, як відповідну територіальну громаду виключено із зазначеного переліку, розпочинається оплата за фактично надані послуги. І, по-друге, НСЗУ виплачуватиме фіксовану суму на рівні 1/12 від запланованої вартості медичних послуг тим закладам, які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають у тимчасовій окупації», — зазначила Наталія Будяк. 

Наразі в Дніпропетровській області є сім громад, які продовжують отримувати стабільне фінансування у вигляді фіксованих виплат, а саме — дві громади Криворізького району (Широківська та Зеленодольська) та пʼять громад Синельниківського району (Великомихайлівська, Маломихайлівська, Новопавлівська, Межівська та Покровська). Решта медичних закладів отримуватимуть оплату на основі електронних даних. Це дозволить закладам, у яких зріс потік пацієнтів, отримувати більше коштів за договором з НСЗУ і мати більше можливостей для надання якісної допомоги пацієнтам.