5 млрд грн грантових коштів щорічно не використовується: «Центр підтримки бізнесу» про проектний менеджмент та можливі джерела фінансування
Бюджети більшості громад нині формуються за принципом не розвитку, а «проїдання». Натомість генератором надходжень до бюджету є саме економічна сфера. Аби донести цю тезу до громад та допомогти їм стати на шлях економічного розвитку, «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» активно співпрацює з представниками влади та бізнесу на місцях. Про це в ході прес-конференція розказав радник з регіонального розвитку Ігор Мамонов.
«Центр бачить свою діяльність в напрямку роботи з двома цільовими аудиторіями. Перша – це місцева влада, з якою ми працюємо над розробкою та реалізацією правильної економічної політики, над відходом від диктату соціальної сфери, попри її важливість. Друга цільова аудиторія – це бізнес і підприємці», - пояснив експерт.
Він додав: важливо, аби власники бізнесів та статків відновили довіру до влади різних рівні і вкладали кошти у свою діяльність, розвиваючись самі та даючи економічний поштовх громадам. Ігор Мамонов акцентував увагу й на додаткових фінансових можливостях, які українські підприємці поки використовують не надто ефективно.
«Ще один важливий момент для місцевого бізнесу, що є грантові та кредитні джерела, які на сьогодні бізнесом використовуються невдало. Одне з наших завдань – сприяння місцевому бізнесу у зверненні до цих джерел , у їх використанні. Щорічно Україні донори з міжнародною технічною допомогою пропонують приблизно 15 млрд грн. Це на всю країну по всіх напрямках розвитку. З них приблизно третина, а це 5 млрд грн., не використовується заявниками, не спрямовується на проекти розвитку і залишаються у донора. Отже громади кажуть, що не вистачає коштів. Насправді, вони просто не можуть їх взяти», - пояснив радник з регіонального розвитку.
Причин тому декілька, каже Ігор Мамонов, але головна – це нестача у підприємців, громадських організацій та представників громад знань у цьому напрямку.
«Вони не відслідковують грантові оголошення, не знають джерела, де з ними працювати . Друге, треба вміти писати проекти. Цього мистецтва поки що недостатньо у громадах, хоча робота в цьому напрямку ведеться. Є такий принцип, що проекти пишуть всі, ось саме цьому принципу ми навчаємо і пропагуємо. У Миколаївській громаді, наприклад, є школа проектного менеджменту. Це один з позитивних досвідів громад нашої області, коли цьому навчають мешканців і це дуже важливо», - розказав радник з економічного розвитку.
Він також додав, що «Центр підтримки бізнесу» активно співпрацює, як з представниками бізнесу, так і з владою на місцях. Команда Центру готова проконсультувати з питань підприємництва та дати знання, що потрібні для успішного ведення власної справи, в тому числі, і з проектного менеджменту.
Контактний номер телефону «Центру підтримки бізнесу» (067) 368 61 06, адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 52, поверх 4, оф. 48 та електронна пошта:cpmsb2018@gmail.com
Раніше ми також писали, що близько 10-15% людей мають хист до підприємництва та про наявний потенціал у громадах Дніпропетровщини.