Діджиталізація газової галузі: Як «Дніпрогаз» долучається до IT-інновацій
Чи знали Ви, що газорозподільні підприємства, які працюють під брендом Регіональної газової компанії РГК, мають в своєму арсеналі чимало новітніх програмних комплексів власного виробництва, які дозволяють значно оптимізувати роботу газовиків?
Одним з таких програмних продуктів є РГК ГІС - геоінформаційна система, яка дозволяє в режимі онлайн цілодобово мати доступ до інформації про всі елементи газорозподільної системи на території ліцензійної діяльності Оператора ГРМ. Програмний комплекс акумулює та постійно оновлює інформацію для аналізу та графічної візуалізації усіх газопроводів, ШРП, ГРП та інших об'єктів системи газорозподілу.
“Раніше для того, щоб дізнатися інформацію про певний газопровід чи вимикаючий пристрій, необхідно було звернутись до працівників архіву, розшукати необхідну картосхему та виконавчо-технічну документацію серед величезної кількості даних, - розповідає начальниця сектору стратегії ГІС Валентина Дашко. - Нова програма значно спростила цей процес: відтепер ми маємо можливість переглянути не лише місце розташування об’єкта, а й всю інформацію про нього: рік вводу в експлуатацію, основні характеристики, реальне зображення об’єкта та інше. Крім того, дана програма дозволяє оптимізувати велику кількість управлінських рішень - швидко сформувати необхідну вибірку чи звіт за заданими параметрами”.
Нині електронна база РГК ГІС “Дніпрогазу” містить актуальну інформацію про стан більше 3,3 тис. км газопроводів, майже 2 тис. ГРП та ШГРП, 7,2 тис комбінованих будинкових регуляторів тиску та більше 44 тис. відключаючих пристроїв.
Проте над її наповненням продовжують щоденно працювати близько 30 співробітників сектору стратегії ГІС. Вони ретельно вивчають архівні документи та збирають всю необхідну інформацію для стовідсоткового наповнення програмного продукту.
«Продовжуємо тримати курс на глобальну цифровізацію виробничих процесів для стрімкого розвитку газорозподільної галузі України»,- акцентують у АТ «Дніпрогаз».