Дніпро допомагає: як релоковані підприємства адаптуються у місті
До Дніпра за програмою релокації з територій, які наближені або перебувають у зоні бойових дій, переїхало 56 підприємств. Переважна більшість із них виробничі — хімічні, машинобудівельні, ті, що займаються металообробкою, легкою промисловістю тощо. Одне з таких — із Сєвєродонецька. Це хімічний завод нестандартизованого устаткування. Машинобудівна компанія виготовляє теплообмінне, колонне, енергетичне, сепараційне та інше нестандартне обладнання. Підприємство переїхало до Дніпра навесні торік.
«Отримали доручення від міського голови Бориса Філатова усіляко допомагати релокованому бізнесу. Зустрічалися з такими підприємствами, з’ясовували чим можемо допомогти і, власне, це й робили. Наприклад, цьому підприємству, яке переїхало з Сєвєродонецька, допомогли з пошуком виробничого майданчика, а також із розміщенням працівників у гуртожитках. Більшість з них воліють залишитися у Дніпрі. Загалом консультуємо такі підприємства з різних організаційних питань щодо оподаткування, перереєстрації бізнесу тощо», — розповіла начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Ірина Журавльова.
Головний інженер згаданого релокованого підприємства Дмитро Глаголєв розповідає: «Рівно рік як переїхали до Дніпра. На жаль, мало обладнання вдалося вивезти через небезпечну ситуацію. Нині на підприємстві працює трохи більше ніж 50 людей, в основному це наші працівники з Сєвєродонецька. Дуже вдячні міській владі Дніпра, яка допомогла влаштуватися у місті, вирішити різні організаційні питання, зокрема й з розміщенням людей».