Дніпро піклується: місто готують до весни та дбають про безпеку громадян у темний час доби
16 підмітально-прибиральних машин та 13 одиниць міні-техніки на тротуарах. Саме така кількість техніки щоденно прибирає головні вулиці та тротуари міста. Ці роботи розпочали одразу, як тільки на вулиці температура повітря піднялася вище нуля. Такі роботи вкрай необхідні для того, аби прибрати залишки протиожеледного матеріалу, пилу, випадкового сміття, а також таке прибирання покращує безпеку на дорогах. Про це повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.
Крім цього, в разі погіршення погоди на прибирання міста готові вийти ще 40 чергових піщанорозкидальних машин з відвалами для прибирання снігу. Їх згодом для таких потреб переобладнають на літній режим. Бо наразі у місті всі машини універсальні, тобто в залежності від сезону на них просто змінюється обладнання.
«Одним із найпріоритетніших завдань комунальних служб є приведення до належного стану вулиць міста. Сьогодні я, як черговий по місту перевірив виконання доручення міського голови Дніпра Бориса Філатова по прибиранню вулиць після зими. Зараз ми перебуваємо на Набережній Перемоги. Тут в попередні роки за дорученням мера був зроблений капітальний ремонт пішохідної зони. Також ми вже розпочали роботи з миття колесовідбійного брусу, щоб відмити світловідбиваючі елементи від накопиченого за зиму бруду. Це також необхідно для безпеки водіїв на дорогах, адже ці елементи дуже допомагають в умовах низької освітленості. Тож ми наразі активно приділяємо увагу прибиранню міста і зазначу, що проводити такі роботи у вологу погоду навіть краще, ніж у суху, бо під час прибирання не піднімається пилюка. А в суху погоду комунальникам доведеться додатково зволожувати дороги та колесовідбійний брус», - зазначив черговий по місту, заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Олексій Самілик.
Крім цього, черговий по місту завітав до центральної диспетчерської служби КП «Міськсвітло», де ведеться управління та контроль за роботою зовнішнього освітлення у місті. Це те місце, де комунальники слідкують, аби місто було освітлене задля безпеки містян. Тут з 1978 року працював пульт телемеханічного керування, за допомогою якого велося керування освітленням у Дніпрі. Але за завданням міського голови Бориса Філатова у 2017 тут була впроваджена сучасна система управління зовнішнім освітленням. Серед іншого, нова система дозволяє знімати так звану телеметричну інформацію – показання електролічильників, напругу тощо, а також підвищувати якість роботи освітлення.
Вся інформація про роботу ліній освітлення в місті була об'єднана в єдину онлайн-карту, що відображає стан усіх ліній освітлення, роботу 500 шаф, схем увімкнення-вимкнення ліній. Якщо виникає якась проблема, оператори відразу це бачать та оперативно направляють аварійну бригаду на місце поламок.
«Сьогодні я перевірив, як виконують доручення Бориса Філатова щодо освітлення міста у темну добу. Загалом у диспетчерській розміщене сучасне обладнання, яке дозволяє слідкувати за зовнішнім освітленням міста. Великий екран, на якому видно всю систему освітлення міста і можна контролювати будь-який міський ліхтар. Крім цього, тут також є моніторинг скарг мешканців, на які ми можемо оперативно реагувати. Наразі у диспетчерській службі працюють 422 контролюючі пункти, за допомогою яких оператори керують зовнішнім освітленням селищ Краснопілля та Таромське, всіх мостів міста, житлових масивів Ігрень, Придніпровськ, Лівобережний, Комунар, Полтавське шосе. Також для безперебійної роботи диспетчерської служби навіть в умовах відключення світла тут встановлено генератор з автоматичним ввімкненням, тож відключення електроенергії не впливає на роботу операторів. Загалом я залишився задоволений роботою диспетчерської служби і її операторів. Я переконався, що в умовах екстрених чи планових відключень співробітники бачать, які саме лінії без напруги, а також можуть оперативно відреагувати на аварії на працюючих мережах. Міська влада продовжує приділяти багато уваги модернізації та осучасненню обладнання»,- додав Олексій Самілик.