Дніпропетровщина – лідер з реалізації євроінтеграційної Реформи системи догляду та підтримки дітей

Дніпропетровщина – лідер серед десяти демонстраційних областей з реалізації євроінтеграційної Реформи системи догляду та підтримки дітей. Регіон першим в Україні розпочав створення сімейних форм виховання. Наразі в топі за їх кількістю. Про це повідомили в ОВА.

Дніпропетровщина – лідер з реалізації євроінтеграційної Реформи системи догляду та підтримки дітей

«Кожній дитині потрібна родина. Цією догмою керуємося, впроваджуючи в області євроінтеграційну Реформу. Нещодавно Уряд ухвалив ще й відповідну Стратегію. Документ про забезпечення права на зростання в сімейному оточенні. Його виконанням опікуватиметься спеціальний Координаційний центр, створений за ініціативи Глави держави, першої леді та за підтримки Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн», – зазначила заступник начальника ОВА Надія Задорожна. 

Вона додала, що цьогоріч в регіоні всиновили 96 сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Влаштували під опіку майже 700 хлопців та дівчат.

В області – понад 300 прийомних родин, майже три десятки патронатних і 184 дитячі будинки сімейного типу.

У 2024 році Дніпропетровщина отримала субвенцію з держбюджету на придбання житла для ДБСТ. Підготовлені до купівлі 8 осель для дитячих будинків сімейного типу з числа переселенців. А ще – 3 будинки для новостворених ДБСТ.

Реалізовувати Реформу на Дніпропетровщині допомагають два потужні партнери – UNICEF та Save the children.

Вони обрали по 5 демонстраційних громад області для реалізації Реформи системи догляду та підтримки дітей.

У UNICEF це Криворізька, Новомосковська, Підгородненська, Царичанська та Личківська громади. У Save the children – Жовтоводська, Перещепинська, Криничанська, Магдалинівська та Лозуватська.

Організації також допомагають впроваджувати роботу Служби підтримки сімейних форм виховання. Це не лише про допомогу родинам, що опинилися в складних життєвих обставинах. Пілотний проєкт передбачає послугу сімейного помічника, інклюзивної няні. А ще – залучення кваліфікованої мобільної бригади, до якої входить психолог, логопед, корекційний педагог. Команди за потреби можуть виїжджати у найвіддаленіші куточки області.