Дніпропетровська філія «Газмережі» нагадує, як вчасно помітити витік газу

Мешканці Дніпропетровщини щоденно користуються газовими приладами: плитами, котлами, колонками. Це зручно, але варто пам’ятати і про їхню потенційну небезпеку. Наприклад, витік газу може стати причиною отруєння, призвести до летальних випадків, а також до пожежі або вибуху.

Дніпропетровська філія «Газмережі» нагадує, як вчасно помітити витік газу

У надзвичайних ситуаціях завжди необхідно діяти швидко та ефективно. Однак як споживачі регіону можуть виявити витік газу самостійно. Дніпропетровська філія «Газмережі» нагадує, як це зробити: 

  1. За запахом: природний газ не має запаху, однак до нього додають спеціальну речовину — одорант. Він має специфічний неприємний запах, який зазвичай порівнюють із запахом «тухлих яєць».
  2. На слух: у місцях стиків та з’єднань труб і шлангів, газ може витікати із шиплячим звуком.
  3. На дотик: для цього слід провести рукою вздовж стиків, фланцевих з'єднань газопроводу. Якщо відчуваєте холодне повітря, що йде з труби, значить витік є.
  4. Візуально: на відкритій місцевості, в місці витоку газу взимку може побуріти сніг, або влітку пожовтіти трава; також на поверхні води можуть з’являтися бульбашки. 

Пам’ятайте! Якщо у вас є підозра на витік газу в жодному разі не користуйтеся сірниками, запальничкою чи іншими джерелами відкритого вогню.

Крім того, не вмикайте і не вимикайте світло. Це правило стосується й інших електричних приладів. А також не користуйтеся електродзвінками квартир.

У разі виявлення витоку газу – негайно телефонуйте за номером аварійно-диспетчерської служби «104».

Бережіть себе та своїх близьких!