Допомога від держави для ВПО: хто та як отримуватиме виплату з травня

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України роз’яснили, які категорії внутрішньо переміщених осіб зможуть розраховувати на державні виплати у травні.

photo_2022-05-12_11-03-34.jpg
У березні-квітні державну допомогу отримували всі переселенці зі східних, північних, південних та центральних областей України. У травні ж, згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 457 від 16 квітня 2022 року «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією РФ проти України», отримувати щомісячну допомогу від держави мають право наступні категорії осіб:

  • громадяни, які перемістилися з територій, де ведуться бойові дії, або тих, які знаходять в тимчасової окупації чи в оточенні (блокуванні);
  • громадяни, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Зазначимо, що допомога на проживання для цих категорій внутрішньо переміщених осіб надається у наступних розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень;
  • для інших осіб – 2 000 гривень.

Крім цього, одноразову допомогу можуть також отримати особи, які евакуюються із районів проведення бойових дій. Такі виплати проводить Укрзалізниця. А також одноразову допомогу від місцевої влади отримують особи, які проживають в деокупованих регіонах.
У Мінреінтеграції наголошують, отримувати можна лише один вид допомоги. Тобто якщо людина отримує щомісячну виплату як ВПО, то не може претендувати ще й на разову допомогу.