Дозволяє заздалегідь виявляти критичні місця тепломереж: як теплові дільниці Дніпра вже готують до нового опалювального сезону
Одна з теплових дільниць Дніпра. Від цієї котельні опалюється близько 50 будинків, 2 школи та 2 садочки. Навіть опісля закінчення опалювального сезону тут кипить робота, адже триває підготовка до нового. Від сьогодні тут розпочали гідравлічні випробування теплових мереж.
![](https://i.most-dnepr.info/048/39/66101f7a8bacc.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/060/60/66101f8648c17.jpeg)
«Це випробування мереж на міцність і щільність за допомогою подання води під підвищеним тиском», — розповів Михайло Ярош, головний інженер теплової дільниці № 3 КП «Теплоенерго» Дніпровської міськради.
![](https://i.most-dnepr.info/071/27/66101f91bc785.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/122/12/66101fc423d56.jpeg)
Це дозволяє заздалегідь виявляти критичні місця тепломереж. Таку діагностику проводять, щоб запобігти аварійним ситуаціям під час майбутнього опалювального періоду. За результатами випробування складають остаточний план ремонтів мереж.
![](https://i.most-dnepr.info/086/58/66101fa04c719.jpeg)
«Ділянка трубопроводу опалення вважається цілісною, якщо витримала випробування, коли не фіксується на манометрі падіння тиску. Коли ж падіння фіксується, виходить — відбувся порив, який слід знайти. Далі замінити пошкоджену ділянку на нову ізольовану трубу. Після ремонту пошкодженої ділянки проводять повторне гідравлічне випробування, яке має засвідчити цілісність теплової мережі», — уточнив Михайло Ярош.
![](https://i.most-dnepr.info/103/34/66101fb112452.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/109/54/66101fb79d701.jpeg)
У КП «Теплоенерго» додали, що першочергово увагу приділятимуть тим адресам, де взимку траплялися пориви. Нині випробування проводять поетапно в усіх районах міста.