Дружня атмосфера та корисні навички: у Дніпрі проходять безкоштовні курси з підвищення кваліфікації для голів правління ОСББ та ЖБК

Дніпрянка Тетяна Шалова керує ОСББ «Затишна оселя». Сьогодні вона на зустрічі з підвищення кваліфікації для голів правління ОСББ та ЖБК-2024.
«Тут я отримала багато корисної інформації. Наприклад, якщо потрібна юридична консультація, то зазвичай записуєшся на прийом, чекаєш. А на курсах тобі дають вузькопрофільну консультацію кваліфіковані юристи: як треба заповнювати документи правильно тощо. Я із задоволенням відвідую їх третій рік поспіль. Щоразу дізнаюсь нову важливу інформацію. Ба більше – це ж безкоштовно», — розповіла Тетяна.
Безкоштовні курси з підвищення кваліфікації для голів правління ОСББ та ЖБК триватимуть ще два тижні. Будуть як онлайн-заняття, так і офлайн. На курси зареєструвалось більш ніж 200 осіб: голови правління ОСББ/ЖБК, ініціативні групи будинків, управителі.


«Є приклади, коли голова правління боронить нашу країну від окупантів. Замість себе зареєстрував членів ініціативної групи власного ОСББ. Сьогодні у дружній атмосфері виїзне заняття в ОСББ «ТВЕРСЬКА 19». Це об’єднання – перший в Україні проєкт утеплення, який поєднує декілька різних форм фінансування – грантові кошти Європейського Союзу, кошти державного та місцевого бюджетів  та власні – ОСББ. Тут учасники курсів почують лекцію від спікера International Finance Corporation (IFC). Голови правління дізнаються, як подати заявку на програми «Енергодім», «Відновидім», «Гріндім» тощо, щоб зробити свій багатоквартирний будинок більш енергоефективним», — каже Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради.
«Нам дуже приємно поділитися досвідом: як ми збирали документи, подавалися й які були перепони. Адже ще у 2021 році ми подавали заявку до Фонду енергоефективності. Ми самостійно підготували проєктну документацію і отримали схвалення заявки. Однак через повномасштабне вторгнення не змогли вчасно реалізувати проєкт утеплення будинку. Проте роботи вже ведуться! Така комплексна енергомодернізація допоможе знизити енергоспоживання будинку до 40 %, зменшуючи рахунки за комунальні послуги та власне енергоспоживання», — підсумувала Світлана Бардакова, голова правління ОСББ «ТВЕРСЬКА 19».