Фінансування підрозділів тероборони має бути збільшене в рази, як і забезпечення бійців на передовій, - позиція партії «Європейська Солідарність»

Сьогодні, 16 лютого, депутати Дніпропетровської обласної ради зібралися у сесійній залі. На порядку денному єдине питання – затвердження оновленої Програми територіальної оборони регіону. Документ підтримали 72 з 78 присутніх обранців, серед яких й депутати фракції «Європейська Солідарність». Партійці переконані: підтримка сил тероборони у Дніпропетровській області – це не лише приклад єднання армії та народу, а й гарантія безпеки та спокою мешканців регіону. Щоправда, фінансування програми, яке є на сьогодні, вважають недостатнім. Про це журналістам ІА «Мост-Дніпро» у коментарі розказав депутат обласної ради Юрій Порожній.



Обранець від «Європейської Солідарності» пояснив: підрозділи територіальної оборони – це новий рід військ. Зараз вони створюються по всій країні фактично з нуля. Програма, яку сьогодні було прийнято депутатами Дніпропетровської облради, передбачає виділення на ці потреби 4,6 млн гривень з бюджету регіону.


«Фракція «Європейської солідарності» вважає це недостатнім фінансуванням, але на першому етапі розбудови з нуля таких підрозділів – це непогана підтримка. Взагалі, прийняття такої програми є дуже важливим кроком у ситуації, коли на кордонах стоїть ворог. Мешканці нашої області мають відчувати, що їх захищають! Створюючи такі підрозділи, Україна моделює систему національного спротиву за аналогом Швейцарії, Естонії та Ізраїлю», - каже Юрій Порожній.  


Тероборона фінансуватиметься централізовано з державного бюджету, а от органи місцевого самоврядування, додає Юрій Порожній, долучаються до створення таких військ відповідно до власної матеріальної спроможності.


«Ми вважаємо, що на загальнодержавному рівні ще недостатньо зроблено для повноцінного та дієвого формування підрозділів територіальної оборони. Бюджетом країни передбачено на ці потреби 11 млрд гривень. Це замало, ми вимагаємо перегляду до 50 млрд гривень. Змін потребує й система забезпечення наших воїнів. Що таке збільшення доходу бійців на 30%? Необхідно – мінімум на 50%. Боєць має отримувати грошове забезпечення у розмірі 25 тисяч гривень, якщо ж він перебуває на передовій, ризикуючи власним життям, то має отримувати щонайменше 50 тис. грошового забезпечення щомісяця», - каже депутат обласної ради від «Європейської Солідарності».  



Юрій Порожній акцентував увагу й на тому, що держава має негайно наповнити стратегічні резерви та забезпечити фінансування й виконання державного оборонного замовлення.


«Нам не потрібен мир на умовах агресора, нам потрібна перемога! Ми – сильна нація , ми показали згуртованість, ми не панікуємо й будемо надалі захищати нашу країну, а органи місцевого самоврядування будуть цьому активно сприяти», - резюмував депутат Дніпропетровської обласної ради від «Європейської Солідарності».