Гірлянди мають бути сертифіковані, а новорічне обладнання справним: представник ДСНС розповів про правила безпеки під час новорічних свят
Новорічні свята у всіх асоціюються з бенгальськими вогнями феєрверками та салютами . Однак дуже важливо не зважаючи на цю різдвяну атмосферу не забувати про основні правила безпеки під час новорічно-різдвяних свят. Детальніше про це розповів заступник начальника Головного управління із запобігання виникнення НС Дмитро Кудрявцев.
Спеціаліст відмітив, що при підготовці до Нового року особливу увагу треба приділити прикрашанню ялинки. Адже, якщо установити її з порушенням, прикрасити горючими іграшками та не сертифікованими електрогірляндами – це може спричинити займання та лишити Вас святкового настрою.
Головні правила встановлення ялинки:
-
ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
-
за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
-
ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
-
гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;
-
підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;
-
у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
-
забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.
-
Крім цього Дмитро Кудрявцев звернув увагу на правила встановлення та використання електричних гірлянд.
«Коли купуєте гірлянди, вуличну ілюмінацію, важливо пам’ятати, що така продукція обов’язково має бути сертифікована. У жодному разі не варто брати надто дешеві чи сумнівного походження. Найкраще купувати гірлянди в спеціалізованих магазинах! Якщо виникли сумніви, вимагайте у продавця чи у власника паспорт або сертифіката відповідності. На упаковці повинне бути маркування українською мовою. У жодному разі на світлові гірлянди не можна чіпляти прикраси з паперу, тканини тощо – це може призвести до нагрівання самих лампочок і стати причиною загорання. Така ж небезпека може виникнути, якщо прикрашати ялинки виробами з тканини», - розповів він.
-
обов’язково необхідно перевірити справність електричного проводу, його ізоляцію
-
підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань
-
у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
-
не залишайте працюючу гірлянду без нагляду на тривалий час;
Стосовно піротехніки заступник начальника Головного управління із запобігання виникнення НС зазначив наступне: «В місті Дніпро є 8 суб’єктів господарювання, що розповсюджують піротехнічні вироби цілий рік, та безліч магазинів та супермаркет, які таку продукцію розповсюджують саме перед новорічними святами, тому співробітники Головного управління перед новорічними святами посилено здійснюють заходи держаного ринкового нагляду, виявляють такі магазини та проводять там перевірки.
Щодо вимог. Всі піротехнічні вироби повинні відповідати вимогам «Технічного регламенту піротехнічних виробів». Вся продукція перед тим як потрапляє на ринок повинна пройти оцінку відповідності в акредитованій лабораторії, отримати сертифікат відповідності та декларацію відповідності. Також, багато вимог є до маркування на виробі, основним з них це: нанесення національного знаку відповідності, інструкція по використанню, термін придатності та таке інше».
Дмитро проінформував: «Щороку на новорічні свята ми фіксуємо випадки травмування людей під час використання піротехнічних виробів. Це як дорослі так і діти. В минулий Новий рік було зафіксовано 12 таких випадків, з них 6 це діти».
Під кінець Дмитро Кудрявцев нагадав про правила поводження на кризі, а саме:
-
Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
-
Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
-
Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
-
На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).
-
Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
-
Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.
-
Якщо лід почав тріщати не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.
Спеціаліст додав: щороку в зимовий період на водних об’єктах Дніпропетровської області в середньому гине від 10 до 20 осіб, внаслідок виходу людей на тонку кригу для вилову риби або скорочення шляху.
Протягом зимового періоду 2020-2021 років на водних об’єктах області загинуло 15 осіб, з них під час риболовлі – 8 (загибелі дітей не було).