Говорили про розслідування нещасних випадків на виробництві: відбулася зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу»
Платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжує об’єднувати підприємців області довкола актуальних тем. Цього разу з ними зустрілися фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та ОВА. Говорили про розслідування нещасних випадків на виробництві. Зокрема, й тих, які сталися через обстріли. Онлайн долучилися більш ніж сто учасників.
![](https://i.most-dnepr.info/061/11/675ad1ede8936.jpeg)
«Раз на тиждень збираємося з представниками бізнесу. Обговорюємо різні теми, які їх цікавлять. Додатково запрошуємо фахівців різних установ. Це дієвий механізм, який допомагає почути підприємців та підтримати їх у вирішенні проблемних питань», – зазначив заступник директора департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Денис Кощеєв.
![](https://i.most-dnepr.info/083/11/675ad203623db.jpeg)
На черговому такому засіданні говорили про нещасні випадки на виробництві. Хто їх має розслідувати та які першочергові кроки роботодавця. Інформацією ділилися фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
![](https://i.most-dnepr.info/097/49/675ad211d8188.jpeg)
«Роботодавець по законодавству повинен розслідувати нещасні випадки на виробництві та вести облік. Потім протягом доби повідомити й службу охорони Держпраці та місцевий пенсійний фонд про подію. Навіть, якщо це сталося не в робочий час», – зазначив заступник начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Сергій Бланк.
![](https://i.most-dnepr.info/115/43/675ad223c8eb3.jpeg)
Він додав, що нещасні випадки через бойові дії розслідуються за спрощеною процедурою.
![](https://i.most-dnepr.info/002/51/675ad231effc0.jpeg)
«Якщо на території бойових дій стався нещасний випадок, і медична експертиза доводить, що він тяжкий або призвів до інвалідності, то розслідування може проводитися роботодавцем без попереднього погодження з регіональним представництвом держпраці. Місце події обстежується за можливості. А протокол складається у довільній формі», – розповіла в.о начальника відділу розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Наталія Шевченко.
Зараз спеціальна комісія служби з питань праці розслідує у Дніпропетровській області 214 нещасних випадків.
«Всього їх зареєстровано з початку року 440 і травматизм на виробництві тільки зростає. Це пов’язано з війною», – підкреслив Сергій Бланк.
Тому фахівці закликають роботодавців звертати більше уваги на безпеку своїх працівників. Вчасно сповіщати про небезпеку та облаштовувати укриття.