Гвардія наступу: яку зі штурмових бригад обрати

На Дніпропетровщині триває запис добровольців до лав штурмових бригад Гвардії наступу. Обирати можна ту, яка найбільше мотивуватиме. Анкети приймають у дев’яти ЦНАПах області і онлайн через сайт storm.mvs.gov.ua. Для тих, хто ще не визначився, розповідаємо про кожний з підрозділів. 


Загалом Міністерство внутрішніх справ України формує 8 штурмових бригад. Бійці матимуть спільну головну задачу – звільнення окупованих ворогом територій.

Одразу шість підрозділів укомплектовує Національна гвардія України.


Бригада «Червона калина» братиме участь у наступальних операціях на сході України. Кістяк підрозділу – досвідчені військові. Вони захищали Київщину. Разом із ЗСУ звільнили від загарбників понад 20 населених пунктів. Нищили колони техніки і позиції окупантів. Пізніше долучались до бойових дій на Луганщині та Донеччині. Ці воїни передаватимуть свій досвід побратимам, які до них приєднаються. Обіцяють, ворог тлітиме там, де червонітиме їхня калина.


Міцнішим за сталь, незламним, нескореним, неспинним – до славетної бригади «Азов». Аби стати плече до плеча з тими, хто вже прославився на полі бою. Патріотами, які ще з 2014 року виконували завдання у зоні АТО/ООС, пройшли Іловайськ. У 2022-му – героїчно обороняли нескорений Маріуполь. План азовців на 2023-й – гнати загарбників якнайдалі. 


Бригада «Буревій» – зноситиме ворога на своєму шляху та повертатиме загарбані агресором землі. Добровольці потраплять під керівництво досвідчених військових. Основа підрозділу – бійці 1-шої Президентської бригади оперативного призначення. Вони на початку повномасштабного вторгнення обороняли столицю, а нині тримають Бахмут.


Ще один добровольчий підрозділ Національної гвардії України – «Рубіж». Його бійці чиститимуть українську землю від ворогів. Охочих запрошують у команду до тих, хто вів бої за Гостомельський аеропорт, Ірпінь, Рубіжне. А ще завдав значних втрат противнику та ліквідував більш ніж 1 тис окупантів.


Бригада «Кара-Даг» йтиме в наступ під гаслом «Піднімемо прапор на Кримом». Добровольці цього підрозділу повертатимуть окупований український півострів. «Фундамент» формування – захисники, які не з чуток знають, що таке горнило війни. Ці відчайдухи боронили Запорізький напрямок. Відбивали наступи переважаючих сил агресора, знищували ворожу піхоту та бронетехніку противника. А ще збивали повітряні цілі: літаки, гелікоптери, безпілотники, ракети.


«Поєднані духом наступу» – це про офіцерів та солдат бригади «Спартан». Вони тримали оборону Харкова. У перші ж дні знищили чотири ворожі танки та літак СУ-25. На їх рахунку майже дві роти ліквідованих окупантів. Нині до команди міцних і витривалих воїнів запрошують добровольців.

По одній бригаді формують Державна прикордонна служба і Нацполіція.


Вольових і вмотивованих чекають у лавах нового воєнізованого підрозділу Нацполіції «Лють». До складу бригади вже входять поліцейські, загартовані війною. Вони виконували бойові завдання на Київщині, Запорізькому, Харківському, Херсонському і Донецькому напрямках. Зокрема, у Бучі, Ірпені, Херсоні, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Бахмуті.


Тих, хто бажає боронити державний рубіж, запрошують до штурмової бригади «Сталевий кордон». Задача підрозділу – посилити оборону й захист країни. Основа – військові професіонали. Ті, хто бив противника на Лиманському та Бахмутському напрямках, тримали Азовсталь.

Усі добровольці пройдуть навчання з вогневої підготовки, тактичної медицини. Отримають якісне озброєння, техніку та стануть частиною історичних подій.