«Кельн стоїть з Україною»: німецьке місто-побратим Дніпра провело другий масштабний фестиваль підтримки
Цими вихідними у німецькому Кельні, що є містом-побратимом Дніпра, провели масштабний фестиваль «День України». На березі Рейну зібралися загалом близько 10 тисяч людей, багато з них були з українськими прапорами та у вишиванках. Як повідомляли німецькі організатори, на свято, що проводять у Кельні вже другий рік поспіль, з’їжджалися учасники з Берліна, Гамбурга, безпосередньо України, а також Ісландії та інших країн і міст. Серед них — багато молоді.
«Кельн стоїть з Україною. Тим, хто схвалює російську агресію, війну та злочини, тут не раді», — сказала пані мер Кельна Генрієтта Рекер. Вона також назвала заплановану на той день у Кельні проросійську демонстрацію провокацією та спробою залякування.
«Від російських бомб тікала переважно молодь (українська, – ред.). Багато хто пережив напади, а також бачив мертвих людей», – йдеться у коментарі керівниці Асоціації «Синьо-жовтий хрест» Лінди Мей щодо ставлення українських переселенців до Росії. Її слова передає видання WDR. Утім, як згодом повідомили німецькі ЗМІ, проросійська акція виявилася провальною.
Водночас на фестивалі всі охочі могли побачити виставки українських митців та підготовлену сценічну програму, а ще — більше дізнатися про культуру та традиції України та скуштувати її кухню. Також був окремий стенд, присвячений Дніпру. Відвідувачам пропонували побачити українські міста, понівечені війною, розв’язаною РФ, — через окуляри віртуальної реальності, що демонстрували всі жахні масштаби руйнувань. У своєму відеозверненні мер Дніпра Борис Філатов наголосив: українцям щодня доводиться жити з розумінням, що краса їхніх міст, як і їхні життя, можуть бути знищені російськими вбивцями.
«Це нечесно. Для цього немає причин. Ми повторюємо це знову і знову. Але посеред цієї жорстокої та виснажливої боротьби ми не слабшаємо. Тому що ми знаємо, що навіть у найтемніші часи люди, які не просто стурбовані, простягають нам дружню руку підтримки. Тільки разом ми зможемо перемогти це зло. І це буде», — сказав Філатов.
Особисто представляти Дніпро на Український день у Кельні вирушив заступник мера Володимир Міллер.
Як відомо, Кельн є одним із найвпливовіших міст у Німеччині і підтримує Дніпро з перших місяців повномасштабного вторгнення РФ в Україну. В рамках укладеної мером Борисом Філатовим угоди про співробітництво, Дніпро отримав від Кельна 5 великих пасажирських автобусів, машини «швидкої», низку гуманітарних та медичних вантажів, техніки та устаткування для лікарень і шкіл, близько 300 генераторів. Крім цього, за програмою культурного та освітнього обміну в Кельні нині перебувають учні однієї зі шкіл Дніпра з поглибленим вивченням німецької. Це сприяє, зокрема, розумінню серед нових поколінь німецького суспільства, що українці є частиною європейської культури, а їхня країна у війні захищає не лише свою незалежність, а й цінності вільного світу.