«Кельн стоїть з Україною»: німецьке місто-побратим Дніпра провело другий масштабний фестиваль підтримки

Цими вихідними у німецькому Кельні, що є містом-побратимом Дніпра, провели масштабний фестиваль «День України». На березі Рейну зібралися загалом близько 10 тисяч людей, багато з них були з українськими прапорами та у вишиванках. Як повідомляли німецькі організатори, на свято, що проводять у Кельні вже другий рік поспіль, з’їжджалися учасники з Берліна, Гамбурга, безпосередньо України, а також Ісландії та інших країн і міст. Серед них — багато молоді.

o_1h8c66f531921a31blgn0n6v5ke.jpeg

«Кельн стоїть з Україною. Тим, хто схвалює російську агресію, війну та злочини, тут не раді», — сказала пані мер Кельна Генрієтта Рекер. Вона також назвала заплановану на той день у Кельні проросійську демонстрацію провокацією та спробою залякування. 

«Від російських бомб тікала переважно молодь (українська, – ред.). Багато хто пережив напади, а також бачив мертвих людей», – йдеться у коментарі керівниці Асоціації «Синьо-жовтий хрест» Лінди Мей щодо ставлення українських переселенців до Росії. Її слова передає видання WDR. Утім, як згодом повідомили німецькі ЗМІ, проросійська акція виявилася провальною. 

o_1h8c66f53smubtf10i9utncn6kg.jpeg

o_1h8c66f531rjr1br5ent5s95q7ki.jpeg

Водночас на фестивалі всі охочі могли побачити виставки українських митців та підготовлену сценічну програму, а ще — більше дізнатися про культуру та традиції України та скуштувати її кухню. Також був окремий стенд, присвячений Дніпру. Відвідувачам пропонували побачити українські міста, понівечені війною, розв’язаною РФ, — через окуляри віртуальної реальності, що демонстрували всі жахні масштаби руйнувань. У своєму відеозверненні мер Дніпра Борис Філатов наголосив: українцям щодня доводиться жити з розумінням, що краса їхніх міст, як і їхні життя, можуть бути знищені російськими вбивцями. 

«Це нечесно. Для цього немає причин. Ми повторюємо це знову і знову. Але посеред цієї жорстокої та виснажливої боротьби ми не слабшаємо. Тому що ми знаємо, що навіть у найтемніші часи люди, які не просто стурбовані, простягають нам дружню руку підтримки. Тільки разом ми зможемо перемогти це зло. І це буде», — сказав Філатов. 

o_1h8c66f5319eg189mo941c3bqqskf.jpeg

Особисто представляти Дніпро на Український день у Кельні вирушив заступник мера Володимир Міллер. 

o_1h8c66f531nuulpmq6dekrs7kh.jpeg

Як відомо, Кельн є одним із найвпливовіших міст у Німеччині і підтримує Дніпро з перших місяців повномасштабного вторгнення РФ в Україну. В рамках укладеної мером Борисом Філатовим угоди про співробітництво, Дніпро отримав від Кельна 5 великих пасажирських автобусів, машини «швидкої», низку гуманітарних та медичних вантажів, техніки та устаткування для лікарень і шкіл, близько 300 генераторів. Крім цього, за програмою культурного та освітнього обміну в Кельні нині перебувають учні однієї зі шкіл Дніпра з поглибленим вивченням німецької. Це сприяє, зокрема, розумінню серед нових поколінь німецького суспільства, що українці є частиною європейської культури, а їхня країна у війні захищає не лише свою незалежність, а й цінності вільного світу.