«Коли сюди потрапив, не міг навіть поворухнути ногою. Зараз уже пересуваюсь на протезі», — військовий розповів про своє відновлення в лікарні Дніпра

У Дніпрі міські лікарні надають пораненим військовим комплексну медичну допомогу. З 2014-го року дніпровські лікарі врятували безліч травмованих оборонців. А у 2022 році вони зіштовхнулись з новими викликами, більшим навантаженням та важчими травмами як у військових, так і цивільних. Лікарні Дніпра забезпечені всім необхідним: ліками, медикаментами, перев'язувальним матеріалом, дезінфікуючими розчинами, інструментарієм та медичною апаратурою. Тож медики готові рятувати пацієнтів навіть з найтяжчими травмами, в чому на власному досвіді переконався воїн ЗСУ пан Ігор. Чоловік дістав важке поранення від ворожого ракетного обстрілу – не встиг дістатись бліндажа. Як наслідок – важка травма руки та ніг, одну з яких довелось ампутувати. Спочатку не міг навіть поворухнути кінцівкою, пів року був прикутий до ліжка. Зараз вже пересувається на протезі. Каже, усе завдяки лікарям Дніпра.






«До моменту травмування наш батальйон боронив Запорізьку область, потім Харківську, після ротації нас перекинули на Донецький напрямок. Після евакуації провів 5 діб у реанімації у Запоріжжі, потім мене перевезли до Дніпра. Я дуже вдячний лікарям, які тут працюють. Мені приділяли багато уваги. Я не міг самостійно встати, рука не працювала. Зараз вже встаю, рука працює», — каже військовий.






«Пан Ігор один з перших пацієнтів із ампутацією в нашому відділенні фізичної реабілітації. Щоб надавати допомогу на високому рівні таким пацієнтам, наша команда була на двотижневому навчанні в Естонії. Під час реабілітації ми приділили багато уваги тому, щоб пацієнт став самостійним – міг долати сходи, сходити до магазину, купити собі якісь речі тощо. В Ігоря у цьому плані величезний прогрес. Складність полягала в тому, що в пацієнта була атрофія м’язів, адже він довгий час був лежачим. Перш ніж Ігор зробив перші кроки, пройшло багато часу, але коли ми стали свідками цьому – це був для нас, лікарів, дуже емоційний, щемкий момент», — поділилась пані Тетяна, завідувачка відділення фізичної реабілітації.




У лікарні, де реабілітувався пан Ігор, працює і відділення відновної хірургії та реабілітації кисті. Щодня у ньому проводять десятки ургентних операційних втручань: синтез кісток, травматичні ампутації, мікрохірургія судин. Їхня кількість, на жаль, не зменшується.


«У нашому відділенні надають допомогу як військовим, так і цивільним, які потрапляють до нашого закладу в наслідок бойових дій. Найчастіше це травми кисті, вогнепальні та осколкові поранення. Навантаження завжди велике, великий потік людей, але ми вже до цього звикли. Обовʼязково на зміні є лікар, який може надати необхідну оперативну допомогу», — розповів пан Руслан, хірург відділення.