Ляльки-мотанки, петриківський розпис та українські ігри: у Дніпрі провели майстер-класи для педагогів позашкілля
У Дніпрі для педагогів позашкілля влаштували майстер-класи для покращення їх навичок. Таким чином у департаменті молодіжної політики та національно-патріотичного виховання хочуть, аби педагоги поділились набутими навичками з їх вихованцями. Про це повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.
“Також ми хочемо поширювати саме українську творчість серед наших викладачів. Бо під час війни ми усвідомили, що багато дітей з Донецької та Луганської областей майже не знайомі з українською культурою. Чому я так говорю, бо на вокзалі ми влаштували волонтерський центр, куди приходили наші педагоги і проводили майстер-класи. І виявилося, що більшість дітей не знайома з технікою виготовлення ляльки-мотанки. Вони дещо опосередковано чули,що таке петриківський розпис, проте дуже мало хто з них пробував намалювати. Тож важливо, щоб наші педагоги передавали такі знання дітям та для цього могли гарно володіти техніками”, - зазначила директор департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР Дар’я Біла.
Для педагогів підготували майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, ознайомили з основами петриківського розпису. Також провели уроки з народного співу, обрядів та танцю, поділились практичними навичками з проведення народних ігор та основ українських спортивних ігор.
“Дуже важливо навчити дітей українським традиціям. Тому сьогодні під час майстер-класу з виготовлення ляльок-мотанок ми передавали ці знання педагогам, розказували як розрізнити ляльку, та які види їх бувають”, - зазначила членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, керівник-методист КПНЗ "ЦПР № 1" ДМР Ольга Іващенко.
Керівниця театрального гуртка в КПНЗ "Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" ДМР Медіна Долгова також додала: “Ми всі працюємо в позашкіллі разом з дітками. І ми такі самі, як і наші діти. Тож дуже класно зустрітись та обмінятись досвідом, щось один від одного взяти, пограти, розважитись. Тим більше ми зараз працюємо не тільки з нашими дітками, а й з дітками-переселенцями. І саме на наших плечах лежить важлива місія - виховувати. Тож такі заходи важливі, аби вчились ми і навчали інших”.