Малювати, вивчати літери та читати вірші: вихованці школи образотворчих мистецтв створили етнорозмальовку-абетку «Діти – дітям»

До Дня Збройних Сил України у Дніпрі презентували етнорозмальовку-абетку «Діти – дітям». Усі ілюстрації до неї створили вихованці Школи образотворчих мистецтв «Сузір’я». Ідея саме друкованої версії народилася після успішної виставки в музеї. Про це повідомляють у пресслужбі Дніпровської міської ради.




«Учні Центру дитячої та юнацької творчості «Крила» створили роботи для виставки «Українська абетка, діти – дітям», яку навесні представили в музеї «Літературне Придніпров’я». Вона так вразила нас, що ми вирішили продовжити цю історію та надрукувати абетку-розмальовку. Так діти можуть не лише малювати, але й вивчати літери та читати», — зазначив Сергій Луденський, в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР.


Серед авторів ілюстрацій — Аліса Московцева. Вона розповіла, що завжди захоплювалася малюванням і з радістю долучилася до створення абетки:«Нам дали завдання самостійно обрати слова на певні літери. Я тягнула літери, як жереб, і отримала Ч та Ц. Моєю частиною стали слова «цирк», «цукерка», «цитрус». Дуже задоволена, що частинка мене є в цій абетці».


Особливістю абетки є не лише ілюстрації, а й легкі вірші до кожної літери, які допоможуть дітям навчитися читати.

«Абетка-розмальовка допоможе дітям вивчити літери, розширити кругозір, покращити пам’ять, сформувати навички посидючості, натренувати моторику та координацію. Також це допоможе їм навчитися читати, бо там немає жодних складних слів. Ну а сама розмальовка, яку ми всі разом створювали, допоможе зробити навчання веселим та цікавим», — підкреслила Ольга Іващенко, керівниця Школи образотворчих мистецтв «Сузір’я».




Абетку присвятили Збройним Силам України. На її сторінках також опубліковано вірш Владислава Горяча, військового 128-ї бригади ТрО Дніпра.


«Мій вірш про те, як діти, люди повинні жити у мирі, без війни. Саме за це ми разом з побратимами і стоїмо. Всі вірші я пишу коли виходжу на «нуль», у перервах між боями. Я так розслабляюсь, намагаюсь подолати стрес. Свою творчість я завжди публікував на сторінці в соцмережі. І ось одного дня мені написали і попросили мій вірш «Для чого ми тут стоїмо?» додати до книжки. Ідея мені сподобалась, тому я з радістю погодився», — розповів автор.




Наразі надруковано тисячу примірників етнорозмальовки, які безкоштовно роздаватимуть дітям на заходах, конкурсах та змаганнях. Також її можна виграти у розіграшах на сторінках департаменту: https://mssg.me/molodpatriot.