Майже дві тисячі людей з інвалідністю у Дніпрі безкоштовно отримали засоби реабілітації
У Дніпрі 1 872 особи з інвалідністю безкоштовно отримали засоби реабілітації. Послуга доступна не лише для містян, а і для людей, які мають статус ВПО. Для отримання такої допомоги необхідно звернутися до управлінь соціального захисту населення ДМР або подати заявку онлайн через особистий кабінет. Про це йдеться у повідомленні прес-служби мерії Дніпра.
«Загалом після подання заявки разом з пакетом необхідних документів онлайн чи офлайн та їхніх перевірок ми подаємо електронну справу до Фонду соціального захисту для осіб з інвалідністю. Далі допомагаємо відповідно до каталогів обрати підприємство, в якому можна замовити засоби», – зазначила головна спеціалістка відділу соціальних гарантій Центрального управління соціального захисту населення ДМР по Центральному району Олена Литвиненко.
Зі свого боку директорка Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Пронь додала: «Якщо особу з інвалідністю все влаштовує, вона підписує заяву-намір, а потім ми укладаємо договір з підприємством і зі свого боку фінансуємо державним коштом. Також особа з інвалідністю може звернутися до декількох підприємств одночасно, аби в одному взяти, наприклад, колісне крісло, а в іншому – інші необхідні засоби реабілітації».
Валерій Бардаков 29 років має статус особи з інвалідністю. Він розповідає, що завжди без проблем отримує протези та зазначає: «Крім цього, сьогодні мені створили особистий електронний кабінет, тож тепер отримати необхідні засоби реабілітації стане ще простіше».
Надають необхідні засоби зокрема у Дніпропетровському казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві. Здебільшого туди пацієнт або його рідні звертаються ще на етапі ампутації.
«Заявки на необхідні матеріали отримуємо від Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Надаємо протези, ортези, а також проводимо саму реабілітацію. Щомісяця до нас звертаються близько сотні пацієнтів, з них 80 % – первинні. Останнім часом найбільше людей звертаються з Харкова та Бахмута з мінно-вибуховими травмами», – зазначила фахівчиня з первинного та складного протезування Ірина Ткач.