Мешканцям Дніпропетровщини розповіли, як діяти, якщо виявили підозрілий предмет
Не чіпай, не підходь, набирай 101 або 102. Саме так мають поводитися усі, хто знайшов підозрілий предмет. Адже він може бути залишений навмисне та нести небезпеку. У Дніпропетровській ОВА нагадали мешканцям алгоритм дій у разі виявлення вибухівки.
«На жаль, повномасштабне вторгнення продовжується. Окрім ворожих атак загрозу можуть становити ймовірні диверсії. На засіданні Ради оборони пропрацювали це питання. Винесли на обговорення випадок у Харківській області. Там під поліцейським відділком заклали та підірвали вибухівку. Тож реагуємо на випередження», – зазначив заступник начальника відділу управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ОВА Олександр Войтенко.
Він додав, що поліція та СБУ вживають в області цілий комплекс заходів. Все, аби запобігти можливим терористичним проявам. Направили відповідні вказівки органам місцевого самоврядування, правоохоронному блоку. Оскільки одним з місць підвищеної небезпеки можуть бути адмінбудівлі.
Просять бути пильними і пересічних громадян. Адже небезпечні предмети можуть бути замасковані і мати вигляд побутових речей, залишених без нагляду. Якщо побачили щось підозріле – треба одразу викликати фахівців, зателефонувавши 101 або 102. У жодному разі не можна торкатися підозрілого предмету руками. Тим паче намагатися розібрати, кидати на землю.
Не зайвим буде попередити оточуючих про знахідку. Попросити відійти на безпечну відстань.
Якщо вдалося побачити людину, яка залишила підозрілий предмет, правоохоронці просять запам’ятати її зовнішність. А ще одяг, особливі прикмети, марку та номер автомобіля.
За диверсію в умовах воєнного стану передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років. Або ж довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Відповідні зміни до законодавства парламентарі внесли ще у 2022 році.