Митці Петриківського розпису презентують українські культурні надбання на виставці у Норвегії
Дніпропетровщина долучилась до виставки у Норвегії. Від області бере участь Музей історії Петриківського розпису та народних ремесел. Для відвідувачів художники проводять майстер-класи і воркшопи. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Вдячний норвезькому місту Фредрикстад і тамтешньому музею за те, що гостинно відчинила свої двері. За увагу на найвищому рівні. Адже експозицію особисто відкрила заступник мера округу Камілла Ейдсволд. Це крутий обмін досвідом. І чудова нагода зміцнити двосторонні відносини між нашими народами. Через те, що безцінне – культуру та традиції», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
![]() |
![]() |
Він додав, що саме Петриківський розпис 10 років тому увійшов до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО. Під час повномасштабної війни «квітчасте» мистецтво стало арт-терапією для наших оборонців. Заняття для ветеранів у регіоні проводять щотижня.
![](https://i.most-dnepr.info/020/19/6543a786a8de2.jpeg)
Під час виставки норвезькі майстри поділились секретами виготовлення музичних інструментів з українськими кобзарями.
![](https://i.most-dnepr.info/028/27/6543a78e859e1.jpeg)
Це спільна ініціатива Центру розвитку «Демократія через культуру», Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Норвезького інституту ремесел та Музею Фредрикстад. Її реалізували за підтримки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики, Дніпропетровської обласної військової адміністрації, благодійників.