Міжнародні дні глухих та жестових мов є визначальними для 270-ти млн жителів всієї планети
Щороку у вересні світова спільнота відзначає Міжнародний день жестових мов та день глухих. Якщо перша подія була ініційована тільки у 2017 році Асамблеєю ООН, то День глухих було засновано ще у 1951 році. Обидві події покликані привернути увагу суспільства до проблем та потреб людей із порушеннями мовлення та слух, а також ще раз продемонструвати, що вони мають рівні права із іншими і можуть досягати неабияких результатів, як по життю в цілому, так і у професійній діяльності. Про це під час прес-конференції розказав директор КЗО «Криворізька спеціальна школа «Сузір’я» ДОР», голова постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, соціальної політики та праці Анатолій Коломоєць.
«Щороку у вересні місяці вся світова громадськість в рамках Міжнародного тижня глухих відзначає Міжнародний день жестових мов та день глухих. Ця подія є визначальною для 270-ти млн жителів всієї планети. Вона покликана сформувати нову суспільну філософію щодо людей з порушенням слуху та привернути увагу всіх до цієї проблеми. Мета цих подій полягає і в тому, щоб ознайомити світ із тим, що люди з порушенням слуху мають проблеми із комунікацією та в той же час показати, що вони є повноцінними членами суспільства та мають необмежені таланти та можливості», - сказав Анатолій Коломоєць.
Він додав, що вже декілька років поспіль колектив Криворізької спеціальної школи «Сузір’я» проводить масштабний фестиваль «Без обмежень». В ньому діти із порушеннями слуху демонструють свої таланти та вкотре доводять, що є рівними з іншими.
На фестиваль зазвичай приїжджають гості та учасники з Одеси, Запоріжжя, Миколаєва і театр міміки та жестів «Райдуга» з Києва. Цього річ фестиваль через епідситуацію вимушені були перенести на весну, але він все одно відбудеться і Анатолій Коломоєць запрошує усіх до нього долучатися.
Також він додав, що у КЗО «Криворізька спеціальна школа «Сузір’я» ДОР» сьогодні здобувають освіту 149 учнів, з них інвалідність по слуху має 81 дитина.
Загалом же, розказав Анатолій Коломоєць, в області функціонує три навчальні заклади, які надають освітні та реабілітаційні послуги дітям з порушенням слуху. Два з них знаходяться у Дніпрі, ще один у Кривому Розі.
Довідково: в рамках обласної програми «Здоров’я населення Дніпропетровщини на 2020-2024 роки» та за підтримки голови Миколи Лукашука щороку закуповуються слухові апарати й кохлеарні імплантати для дітей з сенсоневральною глухотою. Так, зараз проводиться тендер на закупку слухових апаратів на загальну суму 1 432 700 грн. Що стосується кохлеарних імплантатів, то їх область закупила на суму 1 474 500 грн.