Можуть користуватися і окремі особи, і громадські організації: як працює безкоштовна послуга «Соціальне таксі» у Дніпрі


Дніпро безкоштовно надає послугу «Соціальне таксі». Нею можуть скористатися як окремі особи, так і громадські організації. Сьогодні зранку на майстер-клас поїхали три родини з дітьми. Серед них — Алла та її син Владислав.


«У сина з народження ДЦП. Він має інвалідність першої групи. Самостійно пересуватися не може, лише на кріслі колісному. А він хоче спілкування, бачити нове. Тут організація домовляється про майстер-клас, попереджає нас про день «мандрівки». До нас приїхало соціальне таксі. Допомогли нам завантажитися і з комфортом доїхати, щоб створювати поробки! Без цього транспорту синові не було б змоги зустрітися з людьми. Цієї ночі він не міг заснути, бо чекав на цей день», — не стримує емоцій пані Алла.




Сьогодні родини створювали поробки на Гелловін у Культурно-дозвіллєвому комплексі «Кайдацький» Дніпровської міськради.


«Ми сюди приїздимо чотири рази на місяць завдяки «Соціальному таксі». До повномасштабного вторгнення завдяки цій безкоштовній послузі ми їздили на різноманітні виставки та у парки. А під час великої війни зустрічаємося тут. Нас 15 родин. Я вдячна меру Дніпра Борису Філатову та департаменту соціальної політики за послугу «Соціальне таксі». Адже без цього наша організація не змогла б функціонувати», — зазначила голова ГО «Серця неспокійні» Людмила Радченко.




Скористатися послугою можуть люди з інвалідністю І та ІІ груп із захворюваннями опорно-рухового апарату та люди з порушеннями зору, які мають І групу інвалідності.


«Кожна особа та кожна громадська організація, зареєстрована для перевезення, має право на чотири поїздки на місяць тривалістю не більше ніж три години на день (у деяких випадках кількість може бути збільшена). Групові перевезення — чотири рази на місяць до восьми годин. Спеціально для перевезення маломобільних осіб усі автомобілі «Соціального таксі» обладнані гідравлічними підйомниками та пандусами. В автопарку є шість таких автомобілів. Загалом у місті транспортні послуги надають 818 особам, з яких 15 – ВПО. З початку 2024 року послугами «Соціального таксі» скористалися понад 2 тисячі разів», – розповів директор Дніпровського міського центру соціальної допомоги Дніпровської міськради Максим Єрьоменко.






Детальніше про послугу «Соціальне таксі» – [посилання].