На Дніпропетровщині до прийдешнього Міжнародного дня жіночого підприємництва відзначили бізнесвумен області

Дніпропетровська ОВА – серед співорганізаторів бізнес-форуму для жінок. Він відбувся в обласному центрі. Зібрав представниць з різних сфер підприємницької діяльності регіону. Напередодні професійного свята відзначили бізнесвумен, які продовжують працювати під час війни. Більше того, розвивають свою справу, створюють робочі місця, залучають гранти та інвестиції.


«Мав нагоду звернутися до учасниць Форуму «Жноче лідерство в бізнесі». Його ОВА організувала спільно з Всеукраїнським благодійним фондом «ГОРЄНІЄ». Подякував за стійкість, силу, підтримку вітчизняної економіки. За те, що розвивають бренд «Зроблено в Україні», – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Андрій Кульбач. 


Він додав, що цьогоріч в Україні понад 60% нових ФОПів відкрили саме жінки. Наголосив: українські пані вміють керувати як малими, так і великими підприємствами.


Форум став майданчиком для нетворкінгу, генерації, нових ідей та проєктів. Учасники ділилися досвідом. Партнери презентували можливості, якими підприємиці можуть користуватися. Від мікрогрантів, до доступних кредитів «5-7-9%».


Віцепрезидентка Дніпропетровської торгово-промислової палати Діна Сідаш зазначила, що ТПП намагається максимально залучати програми підтримки бізнесу. Найперше ті, що сприяють розвитку експорту. Втілюють проєкти для молодих підприємців. Зокрема, це програма обмінів.


«Якщо вам цікаво, наприклад, як працює кав’ярня в Італії, можна подаватися на цю програму. Вона компенсує перебування за кордоном», – пояснила Діна Сідаш. 

Генеральна директорка трикотажної фабрики з Новомосковського району Наталія Мезенцева розповіла, що керує текстильним виробництвом. Його розвиває. Зараз на навчанні група розробників. Проходять стажування на заводі, який виготовляє обладнання для підприємства.


«Ми за те, аби популяризувати вітчизняне. Долучилися до програми «Національний кешбек». Хочемо, аби українські жінки любили та цінували нашу продукцію. І не лише українські. Адже експортуємо до країн Євросоюзу. У Польшу, Чехію, Німеччину, Австрію, Італію. Від нас залежить зараз більше, ніж будь-коли. Розуміємо свою відповідальність. Складна ситуація в країні мотивує бути активнішими», – сказала пані Наталія. 


Виконавча директорка центру, що відноситься до фармацевтичної компанії, пані Ірина вручила два сертифікати. Перший на 30 тис грн. Ці кошти – благодійна допомога від самої компанії. Суму спрямують вихованцям навчально-реабілітаційного центру для дітей. Ще 45 тис грн зібрали донори на лікування онкохворої пацієнтки.

Міжнародний день жіночого підприємництва відзначають 19 листопада.