На Дніпропетровщині енергетики ДТЕК врятували пораненого хижого птаха – очеретяного луня

На Дніпропетровщині енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі врятували пораненого очеретяного луня* – хижого птаха. У нього було пошкоджене крило. Птаха віддали на лікування, після чого його випустять на волю – у звичне середовище існування, повідомили у прес-службі компанії.

На Дніпропетровщині енергетики ДТЕК врятували пораненого хижого птаха – очеретяного луня

Птаха врятував співробітник ДТЕК Дніпровські електромережі від зграї собак. Він забрав пораненого птаха додому, адже через пошкоджене крило той не міг літати та потребував допомоги.

Знайдою виявися очеретяний лунь – хижий птах. Щоб надати йому необхідну допомогу, представники компанії звернулися до орнітологів. Пораненого луня відвезли на лікування у Кривий Ріг до фахівця з хижих птахів.

«Очеретяний лунь – денний хижак. Знайдений птах – це самка луня віком більше двох років. Наразі взялися за її лікування. Сподіваємося, що воно буде успішним і птах знову зможе стати на крило та повернутися у дику природу – до звичайного місця свого існування», – каже орнітолог, експерт Українського центру дослідження хижих птахів Віталій Вєтров.

Це вже не перший хижий птах, якого вдалося врятувати енергетикам. Минулого року при ремонті ліній у Софіївському районі виявили родину сокола-чеглока з пташенятами, які обрали для гніздування опору високовольтних ліній. Їх гніздо перенесли на замінену опору.

Крім того, протягом 2021 року ДТЕК Дніпровські електромережі встановив 716 спеціальних птахозахисних маркерів та кожухів на електролініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом, 20 спеціальних платформ для гнізд лелек та 37 штучних гніздувань для хижих сов-сплюшок та сокола-чеглока. Ці ініціативи бізнесу дозволили вберегти понад 320 птахів від загибелі, у тому числі тих, що перебувають під захистом Бернської Конвенції* та Червоної книги України.

Після закінчення війни енергетики планують продовжити реалізацію проєктів із захисту біорізноманіття у Дніпропетровській області.

*Очеретяний лунь –  хижий птах родини яструбових, найкрупніший з лунів, що зустрічаються в Україні. Харчується яйцями, рибою, жабами, ловить дрібних звірів, особливо гризунів. Гніздиться в болотистих, зарослих очеретом місцевостях.

Довідка

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

Група ДТЕК (DTEK Group) – диверсифікований енергетичний холдинг, до складу якого входять 6 бізнесів та корпоративний університет Academy DTEK.

Підприємства Групи ДТЕК виробляють електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, добувають вугілля та природний газ, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському та зарубіжних ринках, розподіляють електроенергію та управляють інфраструктурою електромереж, постачають електроенергію споживачам та пропонують рішення з енергоефективності і розвивають мережу швидких зарядних станцій для електромобілів.

У компаніях Групи ДТЕК працюють 56 тисяч працівників.

У своїй Новій стратегії 2030 року Група ДТЕК зобов'язалася трансформувати бізнеси в більш екологічні, ефективні та технологічні, які у своїй діяльності керуються принципами ESG, та взяла на себе зобов'язання досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року.

Група ДТЕК – стратегічний інвестор в енергетичні активи в Україні та за кордоном. У 2021 році капітальні вкладення Групи ДТЕК склали 23,4 млрд грн, податкові відрахування – 31,9 млрд грн.

Група ДТЕК будує нову енергетику України.

100% Групи ДТЕК належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.