На Дніпропетровщині провели форум «Молодь – рушійна сила відновлення країни»
Понад 100 учасників долучилися до форуму «Молодь – рушійна сила відновлення країни». Говорили про важливість підтримки молодіжних центрів та рад. Приділили увагу темі профорієнтації, можливостям для підприємницького старту та кар’єрного зростання. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.
Онлайн до присутніх звернувся профільний міністр Матвій Бідний. Він зазначив, що голос молоді має бути почутий на всіх рівнях – від місцевих громад до центральної влади.
«Ми будуємо систему, де кожен молодий українець може впливати на своє майбутнє та всієї держави. За участі активних хлопців та дівчат формуємо стратегії, враховуючи їхні реальні потреби. Ініціативи, народжені у регіонах стають основою національної політики. Так ми відкриваємо простір для талантів, ідей та можливостей», – наголосив Матвій Бідний.
Заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай відмітила, що форум став майданчиком для обміну досвідом між учасниками. А ще – розвитку партнерських відносин між молоддю, бізнесом, органами влади та громадськими організаціями.
«Наша молодь – це рушійна сила, енергія, творчість, результат, ініціативи. Зараз триває програма стажування в ОВА. Хлопці та дівчата, які її проходять, перевершили всі наші очікування. Вони – той крутий потенціал, завдяки якому на державу очікує успіх», – додала заступник очільника регіону Ірина Грицай.
Керівник офісу ЮНІСЕФ у місті Дніпро Пабло Де Паскуаль зізнався, що вражений завзятістю молоді Дніпропетровщини.
«Мета нашої організації – надати знання та навички, з якими юнаки і дівчата зможуть долучитися до процесів відновлення. Ми підтримали створення обласного молодіжного центру, запустили програму UPSHIFT», – сказав Пабло Де Паскуаль.
Організували також ярмарок можливостей з локаціями від партнерів.
Своїми напрацюваннями, зокрема, поділився виконавчий директор ГО Дніпропетровський обласний молодіжний центр Сергій Кобцев.
«У нас дві цільові аудиторії. Перша – молодіжні працівники і працівниці. Ми розробляємо освітні продукти для підвищення їхньої компетенції. Друга – молодь з віддалених куточків громад. Проводимо тренінги. З проєктного менеджменту, медіаграмотності. Воркшопи, розважальні заходи, уроки волонтерства. Займаємося профорієнтацією», – розповів Сергій.
Вже два тижні триває програма стажування при ОВА. Двадцять хлопців та дівчат набувають досвіду в основних структурних підрозділах обладміністрації. Серед них Марія. Вона долучилась до департаменту освіти і науки. Під час практики займалась координацією роботи навчальних закладів, гуртків.
Напрямок Микити – зовнішньоекономічна діяльність. Зокрема, підготовка заходів. Каже, випала можливість навіть побувати на одній із зустрічей з міжнародними партнерами.