На Дніпропетровщині вшанували пам'ять жертв політичних репресій (ФОТОРЕПОРТАЖ)
На Дніпропетровщині вшанували пам’ять жертв політичних репресій. На 9-му кілометрі Запорізького шосе поклали квіти до меморіалу жертвам голодомору і політичних репресій. Як це було – у фоторепортажі.
«Нам багато років розповідали перекручену історію. Та на території України були люди, які намагалися доносити правду. Несли ідеї незалежності, патріотизму. За це й поплатилися. Хтось життям, хтось свободою.Тож згадуємо в цей день жертв політичних репресій», – сказала заступниця голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб.
Покладання квітів провели біля пам’ятника жертвам голодомору і політичних репресій
Меморіал «Поле скорботи» знаходиться на в’їзді до Дніпра
Побудований на символічному місці. Саме тут у 1930-і та на початку 1950-х років був розташований спеціальний об’єкт НКВС. І саме тут ховали розстріляних жертв політичних репресій
Вшанувати їх зібралися представники обласної влади та громадськості
А ще люди, родини яких торкнувся терор
Ольга Зайцева була немовлям, коли арештували і засудили до 10 років заслання її батька. Додому чоловік вже не повернувся – його розстріляли або заморили голодом. Офіційна версія – за контрреволюційну діяльність.
«Батько написав один чи два листи. Просив прислали поїсти. Мама зібрала посилку та відправила. Через деякий час вона повернулася назад. Брат мій також 10 років таборів отримав. Відбував покарання у Воркуті – за свої переконання. Служив в армії. Коли приїхав у відпустку додому, то побачив, як бідно живуть селяни. По поверненню виступив у своїй військовій частині і все розповів», – розповіла Ольга Зайцева.
Людмила Береславська разом з братом прийшла вшанувати пам’ять батька. Політв’язня, шестидесятника Миколу Береславського заарештували у 1969-му в Києві – за спробу самоспалення біля університету. Він виступав на захист української мови. Відбував покарання в одному таборі з дисидентом та автором Акту проголошення незалежності України Левком Лук’яненком.
«Я вихована на правдивій історії. Батько був свідком голодомору і депортації кримських татар 18 травня 1944 року. У 17 років потрапив до концтабору. А 30 років тому сказав пророчі слова: Росія нападе на Україну. На жаль, це справдилось», – сказала Людмила Береславська.
«За даними істориків на цьому місті поховані понад 5,2 тис людей. Мешканців Дніпропетровської і Запорізької областей. Розстріляних, закатованих. Ми зібралися на цей пам’ятний захід аби показати, що Україна та Росія – це два різні світи. Російське суспільство – тоталітарне. Українське – вільне і демократичне», – додав голова обласного Товариства політв'язнів та репресованих Іван Дремлюга
В Україні пам’ять жертв політичних репресій офіційно вшановують з 2007 року
Щорічно у третю неділю травня
Як утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства