На Нікопольщині презентували обласний проєкт ТитаниUA

Нікопольщина доєдналась до обласного освітньо-соціального проєкту ТитаниUA. Це вже третій район, де презентували ініціативу. Раніше її підхопили на Криворіжжі й Новомосковщині. Про це повідомили в ОВА.

«Наш проєкт ТитаниUA розширюється. Збільшується ветеранська спільнота, долучаються нові амбасадори і партнери. Ініціативу підхоплюють райони області. Її вже презентували на Криворіжжі й Новомосковщині. А тепер і на Нікопольщині», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

Волонтери, громадські організації, медзаклади, представники соціальних проєктів розповіли про можливості для оборонців. У плані фізичної реабілітації, перекваліфікації, працевлаштування, психологічного відновлення. Говорили про прийняття і вдячність захисникам.

«Такі презентації плануємо провести в усіх районах регіону. Прагнемо, аби в кожній громаді був представник нашого проєкту. Взагалі мета ініціативи – підтримка ветеранів за принципом «рівний-рівному». Коли захисники повертаються додому, то мають знати, що їх чекають. Що вони не сам на сам зі своїми проблемами. Що є ті, хто проведе по усіх етапах адаптації», – наголосила заступник очільника області Надія Задорожна. 

Андрій Перепадя – учасник бойових дій з позивним «Балу». Боронив країну на фронті ще з 2014 року. На захист Батьківщини став і з початком повномасштабного вторгнення. Зараз очолює підрозділ з питань ветеранської політики у Нікопольській РВА.

«Я бачу, що проєкт корисний. Тож захотів стати його амбасадором. Хочеться допомагати хлопцям та дівчатам, які пройшли пекло війни. Яких не зламали тяжкі поранення. Які активні, готові спілкуватися з побратимами», – розповів ветеран. 

Серед спікерів на сцені Герой України Дмитро Куценко. У 2014-му добровольцем пішов захищати рідну землю. Початок повномасштабної війни зустрів на Сумщині. Далі був на Харківщині. Потім обороняв Бахмут. Під час боїв знищив танк та ворожий БМП разом з екіпажем.

Навесні 2023-го чоловік потрапив під авіаудар. Отримав поранення – довелося ампутувати обидві ноги. Та, зізнається, прийняв себе. Будує плани на майбутнє, займається улюбленим садівництвом. Мріє з дружиною про дитину.

«Коли повернувся додому й пройшов реабілітацію, зрозумів, що треба налагоджувати життя. Треба працювати, бути прикладом», – сказав Дмитро.

Загалом до проєкту ТитаниUA долучились майже 30 амбасадорів.