На всеукраїнському конкурсі професійної майстерності WorldSkills Дніпропетровщину представлять 16 учасників

На Дніпропетровщині завершився регіональний етап конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine. Тепер 10 найкращих модельєрів, токарів, зварювальників, перукарів, слюсарів боротимуться з колегами із інших областей за вихід до міжнародного фіналу. До всеукраїнських змагань вперше долучаться і команди школярів. Загалом від регіону їх буде 6. Про це повідомила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

1.JPG«WorldSkills – наймасштабніші у світі змагання робітничих професій. Цьогоріч на всеукраїнському етапі наша область представить найбільшу серед інших регіонів кількість учасників, – розповіла Ольга Горб. – Сьогодні – яскравий фінал з мобільної робототехніки. Вміння продемонстрували хлопці та дівчата, які вже завтра успішно працюватимуть інженерами на великих промислових підприємствах».

2.jpg 

На регіональному етапі конкурсу юні майстри у робототехніці мали завдання зібрати робота і запрограмувати його для «роботи» на складі. Учасники отримали набори деталей та інструментів. Все – аби створити механізм, який «вмітиме» рухатися у заданому напряму, піднімати та переставляти контейнери, розпізнавати кольори.

 3.JPG

«Робототехніка стає робочою професією. З автоматизацією виробництва зростає потреба у фахівцях, які можуть конструювати, програмувати та налаштовувати роботів, – сказав головний експерт із мобільної робототехніки WorldSkills Ukraine Роман Черненко. – Наші юні учасники 12-14 років створюють реальні робочі моделі, які можуть виконувати різні завдання на складах».

4.JPG 

За вихід до всеукраїнського фіналу з робототехніки боролися 8 команд школярів. Перемогли два восьмикласники дніпровського ліцею інформаційних технологій.

5.jpg 

«До фіналу готувалися два місяці. Я збирав робота, напарник програмував. Було цікаво, – поділився учасник, учень дніпровського ліцею інформаційних технологій Ян Кравченко. – Такі механізми легко можна застосовувати у навантаженні різних товарів на великих складах».

6.jpg 

Загалом на регіональному етапі конкурсу WorldSkills Ukraine у 16 професійних компетенціях змагалися 178 учасників з Дніпропетровщини.

7.jpg