Оплата комунальних послуг, оздоровлення та матеріальна допомога: як Дніпро опікується особами з інвалідністю

Дніпро щоденно піклуються про містян та переселенців з інвалідністю. Їх забезпечують комплексною допомогою, зокрема цього року послугами санаторного лікування скористались 152 людини. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті мерії Дніпра.


«Крім цього, ми не зупинили жодної із програм. Це і адресна допомога на оплату комунальних послуг, матеріальна допомога на лікування, а також додатково виплачували кошти до свят. Навіть зараз у нас до декади осіб з інвалідністю додаткову разову матеріальну допомогу у 2 тис. грн отримають 1 700 осіб. У місті також надається транспортна послуга особам з інвалідністю «Соціальне таксі», яку за 2022 рік отримали 1519 осіб. Місто піклується і про дітей з інвалідністю – розпочато поточні ремонтні роботи у відділенні денного перебування для дітей з інвалідністю при міському терцентрі. У міському центрі соціальної допомоги 24 особи з інвалідністю отримують послуги соціальної адаптації та професійної реабілітації. Усі послуги отримують і переселенці, ми їх не розділяємо на категорії, адже вони офіційно зареєстровані в нас і є частиною нашої великої родини Дніпра», – зазначила начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР Ірина Максименко. 






Однією з найактивніших громадських організацій осіб з інвалідністю є «Океан добра». Вона приймає переселенців з інвалідністю, надає їм короткостроковий притулок та допомагає виїхати за кордон. Дніпро допомагає цьому центру в оплаті комунальних послуг та оренді приміщення. 

«Коли почалась повномасштабна війна, ми вирішили допомогти людям з інвалідністю в евакуації сюди, до Дніпра. Ми звернулись тоді до Геннадія Корбана як до голови Штабу оборони Дніпра і з його допомогою нам організували вагон, окреме місце посадки для осіб з інвалідністю. Ми таким чином з 4 по 21 березня евакуювали 450 людей. Загалом на сьогодні через наш центр пройшло 1 700 переселенців, ми ще додатково відкрили корпус. Якщо б місто нам не допомогло, нам би було важко, тож дякую за те, що нам йдуть назустріч», – зазначила голова ГО «Океан Добра» Ольга Волкова.  

Наталя родом з Авдіївки, куди російські терористи почали гатити ще у 2014 році. Тоді вони з родиною стали переселенцями – переїхали до Слов’янська. «А 24 лютого цього року поїхали спочатку до знайомих. Виїхати з Донецької області до Дніпра наважились тільки у серпні. Нас прийняла ГО «Океан добра» і наразі допомагає з документами. І цієї суботи виїжджаємо за кордон. У мого чоловіка інвалідність ІІІ групи, у мене – ІІ групи і з нами 14-річна донька та кіт. Ми дуже вдячні, що нас тепло прийняли, опікали та допомогли з усім необхідним».