«Почуття революції»: у ДніпроОДА відкрили виставку до Дня Героїв Небесної Сотні

Обурення, потрясіння, скорбота. Та водночас – відданість, підтримка, повага, гордість. У Дніпропетровській ОДА презентували виставку «Почуття революції». Її присвятили Дню Героїв Небесної Сотні. Світлини з Майдану, речі протестувальників, картини можна переглянути протягом двох тижнів, зазначив заступник голови ДніпроОДА Іван Начовний.


«На виставці проілюстровані почуття людей, які були в епіцентрі Революції Гідності. Тут можна перейнятися тією атмосферою. Згадати, як це було», – зазначив Іван Начовний.

 

На виставці – світлини, зроблені під час революції. Знімки професійні та любительські. Збирати їх допомагали громадські активісти, учасники подій. Є й роботи журналіста Павла Маменка.

 

«Я декілька разів приїздив до Києва і фотографував. Це були потужні враження. Тому всі зроблені світлини мають для мене велике значення. Я часто їх переглядаю», – розповів Павло Маменко.

 

«Тут представлені фотографії від самого першого дня. Є і з київського Майдану, і з місцевого. Кожна відображає нашу боротьбу за встановлення демократії», – розповів представник Козацького товариства Майдану Олег Черненко, який також надав експонати для виставки.

 

Окрім фото в експозиції – дві картини, які створив художник Станіслав Брунс. Одна присвячена загиблому на Майдані, Герою України Сергію Нігояну. Друга – «гарячим» подіям, які митець бачив на власні очі.

 

«Все це я намагався передати так, як відчував. Мої картини – про людей, які вболівали за Україну. Пройти повз них було неможливо», – поділився Станіслав Брунс.

 

Серед експонатів виставки відвідувачі можуть побачити і речі протестувальників. Зокрема, каски та саморобні бронежилети.

 

«Революція Гідності – це важливий елемент державного будівництва. Учасники Майдану представляли ту частину суспільства, якій не байдуже. Вони були готові відповідати на виклики сучасності. Боронити свободу, права, гідність. Не просто за це боротися, а й помирати», – наголосив начальник відділу інституту національної пам’яті Ігор Кочергін.

 

Переглянути експозицію можна за адресою: м. Дніпро, просп. Олександра Поля, 1.