Подбайте про власну безпеку: замовляйте технічне обслуговування внутрішніх газових мереж
АТ «Дніпрогаз» продовжує договірну кампанію серед побутових споживачів щодо укладання договорів на технічне обслуговування внутрішніх газових мереж. Які роботи виконають фахівці компанії в рамках ТО та як укласти договір на таку послугу, розповів директор з капітального будівництва «Дніпрогазу» Володимир Ткаченко.
– Пане Володимире, починаючи нашу бесіду, не буде зайвим нагадати, які функції покладені на фахівців АТ «Дніпрогаз», і чому компанія систематично нагадує своїм клієнтам про необхідність своєчасного виконання ТО газових мереж і приладів в оселях?
– Основною сферою діяльності АТ «Дніпрогаз», як Оператора ГРМ, є розподіл природного газу для мешканців Дніпра та Дніпровського району. Щорічно підприємство здійснює доставку близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів,3,7 тис. промислових підприємств, комунальної теплоенергетики, бюджетних установ та інших суб'єктів господарювання.
Однією з ключових функцій компанії є локалізація та ліквідація аварійних ситуацій, які виникають на системі газопостачання Дніпра та Дніпровського району, силами аварійно-диспетчерської служби «104». З початку 2021 року наші аварійники опрацювали понад 6,5 тисяч викликів від клієнтів. Слід зазначити, що близько 80% оброблених заявок, які надійшли до диспетчерів АДС, пов’язані з витоками газу на внутрішніх газопроводах та вимикаючих пристроях у квартирах та приватних будинках. Така ситуація виникає через відсутність вчасного та кваліфікованого технічного обслуговування газопроводів.
– З якою метою проводиться технічне обслуговування газових мереж?
– Технічне обслуговування проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникненню аварійних ситуацій і ґрунтується на планово-попереджувальній системі робіт. Іншими словами, технічне обслуговування проводиться для безпеки споживачів.
В Україні триває масштабна реформа газового ринку, яка виводить все більше монопольних послуг на вільний ринок. Це дає право споживачу обирати для себе найбільш оптимального постачальника послуг - починаючи від постачальника газу і закінчуючи слюсарем з ремонту газового обладнання.
Однак разом з ростом можливостей вільного вибору зростає і відповідальність за утримання газових мереж, яка покладається на власників житла і безпосередньо організації, з якими укладені договори на їх обслуговування.
– Розкажіть більш детально про зміни в законодавстві та поясніть, за ким нині закріплена відповідальність за безпечну експлуатацію газових мереж і приладів?
– У попередні періоди технічне обслуговування здійснювалося виключно газорозподільними компаніями за рахунок тарифів на розподіл природного газу, які для Операторів ГРМ затверджуються державним регулятором (НКРЕКП). Однак з прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ряду Наказів Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Кодексу газорозподільних систем послуга з технічного обслуговування стала ринковою.
Кодексом ГРМ передбачено, що усі споживачі газу повинні скласти акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. В даному акті вказується точка розмежування власників газопроводу і точка розмежування відповідальності сторін за безпечну експлуатацію мереж. Це дає власнику право самостійно розпоряджатися своїми газовими мережами, а також вибирати компанію-підрядника для їх обслуговування і ремонту.
Споживачам газу важливо розуміти, що на підставі чинного законодавства за ними закріплена відповідальність за безпечну експлуатацію та технічне обслуговування газових мереж та встановленого обладнання.
У той же час, нагадую, що локалізацією аварійних ситуацій, як і раніше займаються фахівці «Дніпрогазу» за рахунок тарифної складової. Однак для здійснення ТО або ремонту газопроводів їх власник (споживач) може звернутися в будь-яку організацію, що має дозвіл державних органів на проведення таких робіт. При цьому споживачі за наявності акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін зможуть чітко розуміти, за яку ділянку мереж вони самостійно несуть відповідальність.
– Для побутових споживачів особливу актуальність має обслуговування внутрішніх газопроводів у квартирі або приватному будинку. Розкажіть, як отримати таку послугу у «Дніпрогазі»?
– Акцентую увагу наших клієнтів, що внутрішні газові мережі згідно чинного законодавства мають обслуговуватися за окремим договором.
Розуміючи актуальність і важливість забезпечення своєчасного і кваліфікованого технічного обслуговування внутрішніх газових мереж клієнтів, АТ "Дніпрогаз" пропонує виконання даного виду робіт на договірних засадах.
Для обстеження внутрішніх газових мереж власник будинку може за бажанням укласти відповідний договір з АТ «Дніпрогаз».
Підписавши договір на проведення ТО за акційною ціною, споживач отримує:
- обстеження газової мережі на предмет можливих витоків газу від вводу до будинку (квартири) до газового приладу,
- приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів,
- огляд наявності та перевірку герметичності футлярів у місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку,
- перевірка працездатності і змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах,
- усунення витоків на муфтових з’єднаннях.
– Як замовити дану послугу, який порядок взаємодії клієнта і працівників «Дніпрогазу»?
– Замовити технічне обслуговування внутрішніх газових мереж наші клієнти можуть наступним чином: написати заяву у 104.ua Клієнтських просторах нашого міста або залишити відповідні заявку, зателефонувавши до Контакт центр за номерами: (067) 62-63-104 або (056) 78-78-104 (щоденно, без вихідних, з 08.00 до 20.00).
Звертаю Вашу увагу, що оплата за надану послугу відбувається виключно в безготівковій формі.
Зазначу, що з метою всебічного інформування про важливість виконання своєчасного ТО внутрішніх газових мереж звертаємося до споживачів газу і радимо подбати про власну безпеку. Адже саме своєчасне ТО газопроводів і газових приладів забезпечить надійне газопостачання, запобігає виникненню аварійних ситуацій і гарантує комфорт і затишок у ваших оселях, особливо це актуально в опалювальному сезоні.