Правила безпечного використання газу в побуті збережуть життя!
Дніпровська філія «Газмережі» нагадує: при користуванні газовими приладами потрібно забезпечити доступ повітря в приміщення.
В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній, а також у період спекотної погоди, тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга.
Чи є тяга, кожен споживач може перевірити за допомогою легкої смужки паперу. Її слід прикласти до отвору димоходу. Якщо папір втягується, то тяга є, залишається нерухомою — тяги нема, відхиляється у приміщення – тяга зворотна. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади слід вимкнути і негайно звернутися до власника/управителя будинку для виклику спеціалістів. До усунення несправностей використовувати газові прилади заборонено.
Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів.
На відміну від турбокотлів, димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом.
Тож власники димохідних котлів повинні пам’ятати:
- в димоході обов'язково повинна бути нормальна тяга;
- приміщення, в якому встановлений димохідний котел, обов’язково повинне мати приплив свіжого повітря.
Окрім того, при встановлені димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу.
Ще однією причиною нещасних випадків є самовільна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання, самовільне втручання в роботу газових мереж. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, вносити зміни в конструкцію газових приладів без погодження з газорозподільною компанією категорично заборонено. Довіряти ремонт і монтаж газових приладів можна лише фахівцям, котрі мають відповідні дозволи та ліцензії.
Категорично заборонено встановлювати вентиляцію зі штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Це може призвести до отруєння чадним газом та летальних наслідків.
Якщо ви відчули запах газу в приміщенні, де встановлено газове обладнання:
- негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
- виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень;
- організуйте провітрювання приміщень, відкрийте вікна та двері;
- викличте аварійну службу газу за телефоном «104»;
- з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за їх вказівками.
Бережіть себе та близьких!