Правила безпеки під час сигналу повітряної тривоги: як діяти і чого уникати

Нехтувати сигналами повітряної тривоги не можна. В час його лунання ми маємо реальну загрозу ракетних атак. Надзвичайники радять під час тривоги одразу покинути місця скупчення людей та переміститися у найближче укриття. Про це йдеться у повідомленні ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Правила безпеки під час сигналу повітряної тривоги: як діяти і чого уникати
Уточнити інформацію щодо найближчих до вас укриттів чи сховищ надзвичайники радять заздалегіть. У разі ж, якщо сигнал повітряної тривоги застав людину вдома, рекомендують скористатися правилом «двох стін». Перша стіна візьме на себе удар, а вже інша – уламки. Не можна стояти біля вікон чи на балконах. Ще одна надважлива порада – зберігання спокою.

«Завжди уникайте паніки. Навчайтесь контролювати власні емоції попри можливу небезпеку. Так, зможете приймати зважені рішення та правильні дії, а також допомогти тим, хто цього потребує», – йдеться у повідомленні.

Під час тривоги не потрібно виходити із укриття на вулицю. Безпечне місце можна покидати через 15 хвилин після закінчення тривоги або ж якщо ви впевнені, що зовні вже безпечно. Нагадують надзвичайники й про заборону фото- та відео- фіксації ворожих «прильотів» та публікацію таких даних у соціальних мережах:

«Такі відео та фото не можна поширювати в мережі інтернет, у будь-яких месенджерах та соцмережах. Дотримуйтесь часу тиші та не допомагайте ворогу. По-друге, це небезпечно для вашого життя».

Якщо обстріл застав вас на вулиці, лягайте на землю.
Бажано знайти місце нижче рівня землі та подалі від будівель. Під час руху в автомобілі варто зупинитися, вийти із машини й переміститися на безпечну відстань від нього, знайшовши місце схову.

«Пам‘ятайте, що під час обстрілу, будь-який транспортний засіб обов‘язково необхідно покинути. Не можна ховатись в автомобілі. Від попадання снарядів чи уламків автомобіль може вибухнути, від ударної хвилі ви опинитесь затиснутими у металевих конструкціях автівки», – пояснюють у ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області.

Як діяти під час сирени, кожен має право обирати самостійно. Та надзвичайники закликають подумати, чи варте ваше життя, аби ризикувати та діяти всупереч правилам безпеки.