Прийняти нову реальність та себе в ній, не боятися звертатися по допомогу: у Дніпрі пройшов Форум з життєстійкості

У Дніпрі відбувся Форум з життєстійкості «Осмислення. Цінності. Історії». Долучилися до нього люди з усіх районів Дніпропетровщини та різних професій. Це представники влади і бізнесу. Працівники соціальної та безпекової сфер, освітяни, митці. Приєдналися й амбасадори проєкту ТитаниUA. Разом обговорювали, як у війну подбати про себе, що необхідно для збереження ментального здоров’я. 

«Перша леді Олена Зеленська ініціювала актуальну у нинішніх реаліях програму «Ти як?». Вона про нас з вами – вміння відчувати себе, визнавати проблеми. Передбачає різні активності, серед них й спілкування для запозичення досвіду інших людей. Тих, які подолали труднощі та крокують вперед. Саме таких спікерів ми запросили на Форум», – сказала заступник начальника ОВА Надія Задорожна.

Його організатори сподіваються – досвід незламності учасників надихне й інших не здаватися.

«Всеукраїнська програма ментального здоров’я дала поштовх. Психологічний стан, який раніше у більшості жителів був на другому плані, зараз в епіцентрі уваги. Ця тема досліджується, їй навчають, щоб ми могли підтримувати один одного. Бо якщо відновимо людину, розквітне й країна. Тому зберегти себе – це наше завдання», – додала регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» Вікторія Панченко.  

Своєю історією стійкості поділилася дружина оборонця, а нині амбасадора проєкту ТитаниUA Анна Марчак. До повномасштабної війни у неї були дім повна чаша, робота. Але в один день – змінилося все. Чоловік став на захист країни, а вона з дитиною опинилася в окупації.

«Не було часу задаватися питанням, чому це сталося з нами. Підводила себе до того, що можу зробити у цій ситуації», – поділилася Анна Марчак. 

Не здалося подружжя навіть після того, як Іван отримав важке поранення, за яким була ампутація обох ніг. Разом вони подолали важкий шлях відновлення. Ним ділилися у соціальних мережах, аби показати іншим – життя на цьому не закінчується.

«Хотіли донести до інших, що не треба закриватися в собі. Треба рухатися далі, а для цього варто прийняти себе у новому тілі і ті обставини, в яких ми опинилися», – пояснила дружина оборонця. 

Також важливо не замовчувати проблему, додала медикиня Ніна Бородіна. У разі, якщо потребуєте психологічної підтримки, звертатися до фахівців. Первинну допомогу зараз можуть надати і сімейні лікарі.

«Пацієнт може прийти до нього з відкритими питаннями. Чесно сказати, що погано і самотужки йому не вдається впоратися з цим станом. У своїй практиці я вивела формулу стійкості. Це взаємодія. А ще – улюблене заняття та піклування про близьких», – зазначила сімейна лікарка однієї з амбулаторій Дніпра Ніна Бородіна. 

Про медзаклади первинної ланки, де вже надають психологічну допомогу, можна дізнатися на сайті.