Проєктно-кошторисна документація вже на експертизі: що чекає на перший та другий під’їзди постраждалого від «шахеда» будинку на вул. Енеїди у Дніпрі
![](https://i.most-dnepr.info/123/43/660ad177611c3.jpeg)
Галина Голубятнікова – голова ОСББ «БАЖОВА-26».
«Моя — 72 квартира, 9-й поверх. Вона обвалилася на 8-й поверх. Я вижила чудом. Нічого у мене не залишилось. Нині тут всі квартири у цих під’їздах – обстежені. Уже складають відповідні акти. Ще була комісія щодо технічного стану будинку. Є звіт у 79 сторінок, де все досконало описано», — каже жінка.
![](https://i.most-dnepr.info/006/52/660ad18113ae8.jpeg)
Дніпро відновлюватиме постраждалий будинок по вул. Енеїди, 26.
![](https://i.most-dnepr.info/015/01/660ad18a903ce.jpeg)
«Уже підготовлена проєктно-кошторисна документація, вона проходить експертизу. Ми сподіваємось, що це триватиме тиждень-півтора і до кінця квітня уже почнеться встановлення крана. Почнуть демонтаж. Відновлювальні роботи триватимуть від пів року до року», — розповів Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради.
![](https://i.most-dnepr.info/027/42/660ad196563c6.jpeg)
За даними технічного експерта департаменту з питань самоорганізації населення 4 квартири повністю зруйновані, 4 — в аварійному стані з вірогідністю обвалення плит перекриття.
Провели у Дніпрі і незалежну експертизу.
![](https://i.most-dnepr.info/038/29/660ad1a15b34b.jpeg)
«Частина фасаду нависає досі, вона тримається завдяки монолітному армованому поясу. Служби розберуть 8-й та 9-й поверхи. Виконають капітальний ремонт з 7-го по 9-й поверхи. Тому нині ми не можемо забезпечити перебування людей в аварійних під’їздах», — розповів Денис Зезюков, незалежний технічний експерт.
Тож пані Галина, як і її сусіди, житло винаймають.
«Живу поки в орендованій квартирі. На це виділили допомогу. Добре дуже, що нам місто виплачує ці гроші, бо можу винаймати житло», — каже Галина Голубятнікова.
![](https://i.most-dnepr.info/075/19/660ad1c6e96d1.jpeg)
У Дніпрі за дорученням міського голови Бориса Філатова виплачують матеріальну допомогу містянам, які залишились без житла, або в кого воно частково зруйноване внаслідок ракетних обстрілів РФ. Це унікальна допомога в Україні.
Гроші на вирішення житлово-побутових питань оперативно отримали і мешканці зруйнованих квартир у будинку по вул. Енеїди, 26.
![](https://i.most-dnepr.info/085/15/660ad1d0c3f9f.jpeg)
«Розробили порядок виплати допомоги. Отримують її мешканці першого та другого під’їзду. Виплати пішли вже у березні. Суми матеріальної допомоги такі: за однокімнатну квартиру власники отримують 9 тисяч гривень, за двокімнатну – 13 тисяч гривень, а за три- чи чотирикімнатну – 15 тисяч гривень. Допомога надаватиметься поки тривають ремонти у постраждалому будинку. Усього до нас звернулися за виплатами на вирішення житлово-побутових питань власники 63-х квартир з 72-х відселених», — підсумувала Ірина Максименко, начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради.
Щодо іншої допомоги. З початку 2024-го департамент з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради замінив вікна та двері, пошкоджені внаслідок ракетних обстрілів, у 25 будинках ОСББ та ЖБК. Це 1 575 металопластикових виробів: 1 271 вікно та 304 двері. Заміна відбулась у 644 квартирах, а також у місцях загального користування.