Протягом тижня до медичних закладів Дніпропетровщини з ознаками ГРВІ та грипу звернулося близька 4 тисяч людей

У Дніпропетровський області триває епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Протягом поточного епідсезону (2021/2022) на грип та ГРВІ перехворіло понад 500 тисяч мешканців області (504582 осіб). Цей показник на 40% більший за дані аналогічного періоду попереднього сезону. Це в першу чергу пов’язано із пандемією COVID-19 та циркуляцією на території області таких штамів коронавірусу, як «Омікрон», «Дельта». Про це в ході прес-конференції розказала завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олена Кузьменко. Також вона додала: показник захворюваності по області за останній тиждень не перевищує епідпоріг.

Протягом тижня до медичних закладів Дніпропетровщини з ознаками ГРВІ та грипу звернулося близька 4 тисяч людей

«В області спостерігалися епідемічні підйоми захворюваності (в осінньо -весняний період). Так, епідемічний поріг захворюваності з гострих респіраторних інфекцій та грипу в області було перевищено протягом жовтня – листопада 2021 року та лютого місяця 2022 року. За останній тиждень з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) та грипу за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулося близька 4 тисяч людей (3853 особи), що майже на рівні попереднього тижня. Якщо характеризувати інтенсивність епідемічного процесу, то на кожні 100 тисяч населення хворіє 120 осіб», - розказала Олена Кузьменко. 

Серед тих, хто протягом останнього тижня захворів на ГРВІ та грип, 28% дітей до 17 років – зареєстровано 1095 випадків. Та варто зазначити, що у порівнянні з попереднім тижнем захворюваність серед дітей знизилась на 4%. Динаміка захворюваності серед них виглядає так:

  • у віці до 1 року: зниження на 19% (зареєстровано 58 випадків); 
  • у віці 1-4 роки: зростання на 8% (326 випадків);
  • у віковій категорії від 5 до 17 років спостерігається зниження на 7% (711 випадків).

Протягом тижня стаціонарного лікування потребували 294 людини, що складає 8% від загальної кількості хворих на ГРВІ та грип, з яких 98 дітей. Летальних випадків через ускладнення від грипу не зареєстровано.

За даними ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», яка здійснює епідеміологічний моніторинг захворюваності на грип, гострі респіраторні інфекції та вірусологічний моніторинг за циркуляцією респіраторних вірусів (у т.ч. вірусів грипу) на території Дніпропетровської області, встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А (в поодиноких випадках) та SARS-CoV-2. І найкращою профілактикою таких захворювань, як грип та СOVID-19, каже Олена Кузьменко залишається вакцинація:

5678.jpg

«Вакцинація дозволяє зменшити ризик захворіти на грип та запобігти серйозним ускладненням хвороби, госпіталізації та смерті. З початку епідемічного сезону проти грипу в області вакциновано 22503 особи , у т.ч. з груп медичного ризику – 7644, з груп епідемічного ризику – 6847 (з яких персонал медичних закладів – 5962, дітей віком від 6 місяців до 5 років – 846, вагітних - 39), інші – 8012 осіб».

Також завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадала й про важливу роль у профілактиці захворювань простих правил. Мова про регулярне миття рук, використання антисептиків, дотримання фізичної дистанції в громадських місцях і носіння захисних масок, регулярне провітрювання та вологе прибирання приміщень тощо.