Розповідали про нові правила: на Дніпропетровщині для вчителів фізичного виховання провели семінар з черліденгу

На Дніпропетровщині для вчителів фізичного виховання провели семінар з черліденгу. Показали основні елементи, які будуть оцінювати у другому сезоні змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». А ще розповіли про нові правила першості та зміни в суддівстві. Про це повідомили в ОВА.


«У другому сезоні змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» відбулося багато змін. Додалися ще два види спорту. З’явилися нові категорії та правила у вже знайомому черліденгу. Про них і розповіли вчителям», – зазначив заступник начальника управління молоді і спорту Дніпропетровської ОВА Андрій Панченко.


Семінар провела президентка міської федерації черліденгу Олександра Золотухіна. Вона розповіла: тепер в цьому виді спорту діти будуть боротися у двох категоріях – професіонали та початківці. Участь братимуть тільки учні 5-7 класів. У команді можуть бути від 6 до 24 людей. Допускається й 5 запасних.


«Розповіли вчителям, як створити команди та підготувати дітей до різних етапів змагань. Окремо – про суддівство, як оцінюватимуть учасників в різних категоріях. Минулоріч поділу на них взагалі не було», – розповіла президентка міської федерації черліденгу Олександра Золотухіна.


Підтримати педагогів прийшла паралімпійська чемпіонка, амбасадорка проєкту Оксана Ботурчук.


«Спорт розвиває дуже багато якостей в дітей. Любов до активностей починається з юних літ. Завдяки таким змаганням хлопці та дівчата розвиваються. Можливо, у майбутньому це будуть олімпійські чемпіони», – підкреслила Оксана Ботурчук.


На семінар завітала вчителька одного з дніпровських ліцеїв Олена Клименко. Торік її команда брала участь в змаганнях. Тоді посіли перше місце у міському етапі і третє – в обласному. У цьому сезоні мріють вийти на всеукраїнський рівень. Тому активно готуються і вивчають усі нововведення.


«Будемо брати участь у категорії Б. Вона для новачків. Я уважно слухала про особливості в цій номінації. Тепер знаю, що не можна виконувати перевороти. Якщо їх зробити, то команду переведуть в категорію А. І вони будуть вимушені змагатися з профі. Хочемо, аби все було чітко відпрацьовано», – поділилися вчителька.


Багато цікавого для себе дізналася й педагогиня Олександра Шипоренко.

«Для мене це щось нове. Дуже класно, що запросили дівчат черлідерок, які нам демонстрували елементи. Для тренерів-новачків дуже корисно. Тепер буде набагато легше», – зізналася вчителька фізичного виховання.

Невдовзі почнуться перші відбіркові етапи змагань на рівні громад.