«Сезон» коронавірусу: симптоми та як запобігти хворобі
Протягом року пейзаж інфекційних захворювань змінюється. Якщо влітку частіше йдеться про кишкові інфекції, то з настанням осінньо-зимового періоду на перший план виходять вірусні інфекції, зокрема й ті, що уражають верхні та нижні дихальні шляхи, а відтак — розвиваються бронхіти й пневмонії. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської міської ради.
За словами завідувача відділення міської лікарні Володимира, нині продовжує переважати коронавірусна інфекція. Вірус практично витіснив ті інфекції, які існували раніше (грип, парагрип, аденовірус).
«Нині коронавірус набув більш м’якого протікання хвороби порівняно з тим, як було раніше. Відмінність цього вірусу на даному етапі — він набув сезонного характеру і циркулюватиме практично увесь час; короткий інкубаційний період (до 5-7 днів). Як правило, усе починається з підвищеної температури упродовж 2-3 днів, приєднання нежиті, сильний біль у горлі, а далі — з’являється сухий болісний кашель. Як правило, це штам коронавірусної інфекції омікрон за типом В4, В5. Він протікає без масивного ураження легеневої тканини. Тобто у більшості хворих усе закінчується бронхітом, пневмонії — рідше. Водночас спостерігаються й тяжкі випадки цього захворювання», — підкреслив лікар.
Він також нагадав: «При перших ознаках хворий повинен дотримуватися правил особистої гігієни, не відвідувати місць масового скупчення людей, звернутися до сімейного лікаря, дотримуватися маскового режиму. Коронавірус чи вірус грипу є провокатором хронічних захворювань, навіть тих, про які ми не знаємо».
Зробити щеплення проти коронавірусу можна у центрах вакцинації. Про їхню роботу та адреси можна дізнатися у свого сімейного лікаря.