Сьогодні православні відзначають День пам'яті Першомученика та Архідіякона Стефана

Посту немає...

Сьогодні православні відзначають День пам'яті Першомученика та Архідіякона Стефана

Сьогодні, 9 січня, православні християни відзначають День пам'яті Першомученика та Архідіакона Стефана.

Святий апостол першомученик і архідиякон Стефан був найстаршим серед семи дияконів, поставлених самими апостолами, тому його називають архідияконом. Він був християнським першомучеником і постраждав за Христа у віці близько 30 років.

Будучи сповнений Духом Святим, святий Стефан з відвагою переконливо проповідував християнське вчення і перемагав іудейських законовчителів у суперечках. За це юдеї обмовили Стефана, ніби він вимовляє хули на Бога і на Мойсея. З таким звинуваченням святий Стефан постав перед синедріоном і первосвящеником. Він виголосив полум'яну промову, в якій виклав історію єврейського народу і сміливо викрив юдеїв у гоніннях на пророків і в страти Месії, що очікувався ними, Ісуса Христа. Під час промови святий Стефан раптом побачив небо відкритим і Ісуса Христа у славі, що стоїть праворуч Бога. Він голосно проголосив про це. Тоді юдеї, затикаючи вуха, накинулися на нього, потягли його за місто та побивали камінням, а святий мученик молився за своїх убивць.

Вдалині, на піднесенні, стояла Мати Божа зі святим апостолом Іоанном Богословом і старанно молилася за мученика. Перед смертю Стефан промовив: «Господи Ісусе, прийми дух мій, Господи, не засвой їм це в гріх», - і потім радісно віддав Христу свою чисту душу. Тіло святого першомученика Стефана, залишене на поживу звірам, таємно взяв відомий єврейський учитель Гамаліїл із сином своїм Авівом і поховав у своєму маєтку. Згодом вони обидва повірили в Христа і прийняли святе Хрещення.

Згідно з монастирським статутом, посту немає.