Спортсмени-паралімпійці провели тренування для ветеранів з академічного веслування і параканое

Ветеранів, які проходять реабілітацію на Дніпропетровщині, запросили позайматися академічним веслуванням і параканое. Потренувалися в компанії паралімпійців національної збірної. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.


«Бійці активно провели час. Старанно вправлялися на спеціальних тренажерах. Зворушлива й невимушена взаємодія чемпіонів із захисниками. За принципом «рівний-рівному». Це саме той сенс, який ми закладали у проєкт #ТитаниUA. Таких зустрічей буде більше. Покажемо оборонцям різноманіття видів спорту, якими вони можуть займатися. Долаючи обставини й стаючи сильнішими», – наголосив очільник регіону Сергій Лисак.

Заступник начальника ОВА Ірина Грицай додала, що багато бійців зацікавилися веслуванням на тренажерах. Навіть планують брати участь у змаганнях.


«Для нас важливо, щоб ветерани проходили спортивну реабілітацію. Вже долучили їх до плавання, настільного тенісу. В планах метання ядра, атлетика», – сказала Ірина Грицай. 


Начальниця регіонального центру фізичної культури та спорту «Інваспорт» Олена Зайцева каже, тренування вдалося.


Його організували, аби показати людям, які отримали поранення на фронті, що життя тільки починається. Що це новий етап. І він може бути активним.


«На Дніпропетровщині розвиваємо 22 види спорту для людей з інвалідністю. Серед таких легка атлетика, пауерліфтинг, кульова стрільба, настільний теніс, плавання, дзюдо, волейбол сидячи. Зараз до назв цих дисциплін додається префікс -пара», – зазначила Олена Зайцева. 


«Я отримав поранення в січні цього року. Зараз ще на навчальному протезі. Хочу якнайшвидше стати на ноги. Ампутація не перекреслює життя. Воно прекрасне, наповнене яскравими барвами. Я завжди побратимам про це кажу», – розповів військовий Микола.

Роман Полянський двократний паралімпійський чемпіон. Налаштовує себе боротися за медалі на іграх у Парижі.


«Я вже 10 років займаюсь академічним паравеслуванням. Ми завжди готові підтримати оборонців. Ті, хто приходить, неодмінно стає частиною нашої спортивної родини», – розповів Роман.


Серед паралімпійців і Володимир Дзюбинський. Багаторазовий чемпіон України, призер Європи, фіналіст світових змагань.

Після початку повномасштабної війни пішов добровольцем на фронт. Втратив кінцівку під час бойового завдання.

Зізнається, спорт повернув його до життя. Допомагає відновлюватися в рази швидше. Як тільки став на протез, Володимир знову почав тренуватися. Тоді ж долучився до паралімпійського руху. Зараз мотивує хлопців своїм прикладом.