«Ця друкарська машина була моєю мрією. Попри все — я її втілив»: підприємець про отриманий грант для ветеранів

Артем Кретинін – захисник нашої країни. Отримав поранення, погано бачить на одне око. Він радо показує, як працює новенька друкарня. Чоловік відкрив власну справу, про яку мріяв більше ніж 10 років. Але щоб його бізнес працював на повну, родині довелось пройти доволі важкий шлях.






«Починав ще у рідному Донецьку. Розробляв різноманітні дизайни для візитівок, блокнотів і не тільки. З початком війни працювати на окупаційну владу навідріз відмовився. Переїхав до Дніпра, у 2014-му пішов в АТО. За кілька років усе ж перевіз частину обладнання до міста та все одно – працював з колегами віддалено. Потроху закуповував обладнання на друк. З повномасштабним вторгненням бізнес заморозився, адже у березні 2022-го вже виконував бойові завдання на Луганщині. Але клієнти телефонували, питали», — не стримує посмішки пан Артем.




Тоді у власні руки все взяла дружина.


«Я не знала тонкощів цієї справи. Але розібралася. Телефоном чоловік мене навчав. Інколи не виходив на зв’язок тижнями. Та ми впорались. Утримались й розвивались. Головне, не здаватися!» — розповіла Анастасія Кретиніна.




Після поранення та тривалої реабілітації торік Артем долучився до проєкту Dnipro&Relocate, який підтримувала Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та реалізовувала Дніпровська міська рада з Агентством системних продажів Альони Сафонової. «Тоді мені завдяки консультаціям розповіли про гранти, саме для ветеранів. Ця машина (друкарська — ред.) була моєю мрією. Попри все – я втілив її», — поділився Артем Кретинін.




Нині по вул. Шевченка, 10 працює друкарня, де можна замовити візитівки, листівки, календарі, блокноти, наліпки, ба більше – допомагають з дизайном.


«Це приклад, коли родинний бізнес розвивається. Допомогою став проєкт Dnipro&Relocate, де головною метою була підтримка новостворених підприємств (стартапів), відновлення, заохочення, зростання та розширення бізнесу у Дніпрі. Тоді проводились особисті консультації з представниками банку, який працює з державними грантовими програмами. Там покроково пояснювали, як заповнювати папери, яку інформацію подавати тощо. Завдяки проєкту більше ніж половина учасників утрималась на ринку та розвивається», — підсумувала Ірина Журавльова, начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міськради.