Творчі колективи – це імідж та показник того, як живе регіон: учасники «Орлятка» повернулися переможцями з Батумі

Пандемія не оминула й культурного життя світу. На фестивалі-конкурсі у Батумі планувалася участь не менше десяти колективів. Натомість, не всі вони змогли здолати кордони, аби потрапити на свято танцю. За гран-прі цього річ боролося п’ять колективів – з Казахстану, Ізраїлю, Азербайджану, Грузії та України. Нашу державу представляв Народний ансамбль танцю «Орлятко», який зрештою і взяв перемогу.

Артисти «Орлятка» продемонстрували чотири номери, які оцінювало міжнародне журі й у фіналі віддало гран-прі саме нашим артистам.
 

««Орлятко» - це представник Міжнародної федерації фестивалів у світі. До неї входить 110 країн. Вона поєднує країни Африки, Північної та Латинської Америки, входить до федерації і вся Євразія. Є календарі цих фестивалів. Конкурс у Батумі був у цьому плані. Варто зазначити, що й наш – «Орлятко збирає друзів» теж є у сітці таких фестивалів. Ми довго за це боролися, нас перевіряли, до нас приїжджали колективи, які бачили, що ми можемо забезпечити рівень, нормальне проживання, харчування та що у нас на високому рівні завжди проходять концерти», - розказав художній керівник народного ансамблю «Орлятко», заслужений працівник культури Олександр Соколовський.

Команда «Орлятка», що поїхала представляти Україну на міжнародному рівні, складалася з 36 чоловік, включаючи учасників та тренерів. Радник голови Дніпропетровської обласної ради Наталія Хазан поділилася – є прихильницею колективу та пишається такими цілеспрямованими юнаками та дівчатами.


«Я за те, щоб вкладатися та розвивати всі напрямки культури, які є. Це перш за все імідж та показник того, як живе регіон. Не тільки економіка важлива, а й культура. Це взаємопов'язані речі. Я постійно повторюю один з хрестоматійних прикладів, це коли Черчиллю під час війни принесли бюджет на погодження і він спитав: «А де видатки на культуру?» Його спитали, яка культура, коли в країні йде війна. А нащо ми воюємо і заради чого, якщо не буде культури. Тому як цьому колективу «Орлятко», так і іншим нашим колективам, усіляка моя підтримка і я дуже радію, коли їм вдається вирватися на національний рівень, а потім й на міжнародний, - сказала Наталія Хазан. 

Щороку проходить близько ста міжнародних фестивалів, куди запрошують колектив з Дніпропетровщини. Участь в них зазвичай безкоштовна, а от перельоти, костюми та інші організаційні моменти – це вже на плечах учасників. Дніпропетровська обласна рада, на балансі якої знаходиться колектив, усіляко підтримує «Орлятко» та фінансово забезпечити всі перельоти на фестивалі не в змозі. Наталія Хазан каже: частково такі витрати можуть на себе брати меценати. Радник голови обласної ради у такій взаємовигідній співпраці творчих колективів та комерційних установ нічого негативного не бачить, бо шефство над такими колективами — це престижно та є ознакою соціально відповідального бізнесу.