У Дніпрі для збереження робочих місць і підтримки бізнесу зменшують податки на землю і нерухомість. Подекуди — у понад 4 рази
Полегшення податкового тиску дозволить підприємцям вчасно виплачувати працівникам зарплати і уникнути скорочень. А ще дасть більше можливостей для релокації бізнесу з тимчасово окупованих територій і регіонів, де тривають активні бойові дії. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну про це неодноразово просили самі підприємці. Також ставку по податку на нежитлову нерухомість зменшено на 25 %. Це стосується як юридичних, так і фізичних осіб, чиє майно розташоване у різних частинах міста. Мер Дніпра Борис Філатов, який ініціював ухвалення цього рішення, назвав його прикладом для всієї України, повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.
«Бізнес має зараз суттєві виклики, а це те, чим ми можемо допомогти. Для бізнесу це економія в сотні мільйонів гривень. Ми розуміємо всю відповідальність і сподіваємося, що матимемо відповідні компенсаторні механізми — завдяки ПДФО, заробітним платам і їхньому оподаткуванню. Усе це пропрацьовано нашими економістами і фінансистами. Тож я закликаю інші територіальні громади так само йти бізнесу назустріч», – сказав міський голова Борис Філатов, коментуючи підсумки 24-ї позачергової сесії міськради Дніпра 13 липня.
Так ставки плати за земельні ділянки, де зводитимуть житло, громадську забудову та приміщення для різних сфер бізнесу, зменшено у понад 4 рази. Це допоможе забудовникам вберегтися від банкрутства, а місту — убезпечити себе від виникнення так званих довгобудів. Також це буде однією з гарантій для людей, котрі вкладають свої накопичення в нове житло.
Більш як удвічі знизиться ставка по земельних ділянках для підприємств зв’язку. Очікується, що така зміна плати за землю по критичних секторах економіки дасть змогу зменшити собівартість виробництва продукції та надання послуг.
Крім цього, з 2,3 до 1,3 відсотків «впадуть» ставки плати за земельні ділянки, де працюють промислові підприємства, а також вразливі сектори — енергетика і транспорт. Усі зміни набудуть чинності з 1 січня 2023 року. Піврічний термін перед початком дії такого нововведення є вимогою Податкового кодексу.