У Дніпрі показали, як виглядатимуть меморіальні дошки загиблим внаслідок агресії РФ, що встановлюватимуть на будівлях
У Дніпрі рішенням міської ради (№ 27-13/2 від 13.02.2024) затвердили вимоги щодо зовнішнього вигляду меморіальних дошок загиблим внаслідок російської агресії, що встановлюватимуть на будівлях закладів загальної середньої освіти та/або багатоквартирних будинках, де навчався чи жив загиблий. Про це повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.
![](https://i.most-dnepr.info/076/20/6603e7b754de6.jpeg)
За словами головного художника Дніпра Сергія Білого, зовнішній вигляд меморіальної дошки розробляли спільно з командою «Дніпро дизайн» упродовж року. Урахували побажання вдів загиблих, представників громадських організацій.
![](https://i.most-dnepr.info/088/29/6603e7c37bd32.jpeg)
«Ставили за мету відрізнятися від радянщини, аби новий вигляд дошки був більш зрозумілим. Раніше на таких дошках намагалися розмістити якомога більше інформації, яка не читалася. Нині ж вона має лаконічний дизайн з необхідною інформацією. Затверджено два варіанти, які відрізняються лише за розміром. Більша – 420 на 190 мм з фото загиблого та 330 на 190 мм – без світлини. Меморіальна дошка — алюмінієва. Інформація на ній нанесена за допомогою фрезерування. Йдеться про ім’я та прізвище загиблого чи позивний (якщо це військовий), його вік. Відійшли від років життя, оскільки це ж не могильна плита. А також дата смерті. З додатковою інформацією про загиблого можна ознайомитися на сайті. Перейти на портал можна за QR-кодом, що нанесений на меморіальну дошку. Якщо загиблий цивільний, то нанесений ще Герб України. Якщо військовий – комбатантський хрест», — розповів Сергій Білий.
![](https://i.most-dnepr.info/097/53/6603e7cc1176b.jpeg)
Він також додав: «Нині у Дніпрі розробляють механізм щодо подання заявок на встановлення відповідних меморіальних дошок. Головна мета такої роботи – упорядкувати зовнішній вигляд меморіальних дошок, аби не було хаотичності в цьому питанні».